+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Технологія VoIP: протоколи зв'язку та з'єднань

Технологія VoIP: протоколи зв'язку та з'єднань

Багато хто чув термін VoIP, у зв'язку з використанням нових технологій у сфері комунікацій, але не всі знають, що означає насправді ця абревіатура. Так що ж це таке та яка сфера застосування VoIP технологій?

Отже, VoIP (від англійського Voice over Internet Protocol) – це система зв'язку, що здійснює передачу сигналу мовлення через Internet або з якихось інших IP-мереж. Передача сигналу здійснюється по каналу зв'язку в цифровому вигляді. Зазвичай перед передачею він стискається для того, щоб зменшити його надмірність, тим самим зменшити вартість послуги для організацій, які займаються бізнесом.

Технологія VoIP

Вперше дана технологія була реалізована ще у 1993 році. головними пріоритетами VoIP-телефонії є скорочення смуги пропускання. VoIP дає можливість підприємству скористатися послугами, такими як: переадресація дзвінків, розпізнавання ID абонента, конференція, автоматичний дозвон. Все це надається досить дешево або безкоштовно, за що в звичайних телефонних компаніях, як правило, виставляють додаткову оплату.

Технологія VoIP

Крім цього технологія VoIP дозволяє виробляти безпечні телефонні з'єднання, зі стандартним протоколом, наприклад, таким, як Secure Real-time Transport Protocol. Здійснення безпечних дзвінків по звичайних телефонних лініях з оцифруванням сигналу, та передачею цифрових сигналів, вирішені в умовах VoIP технології. Потрібно тільки реалізувати шифрування сигналу, та його розпізнавання для наявного інформаційного потоку.

Неважливо, де розташовується підключається абонент. Необхідно наявність швидкого та стабільного інтернет-з'єднання, щоб підключиться до VoIP-провайдеру. Додаткова можливість для бізнесу – це підключення прямих телефонних номерів, в який завгодно країні світу (DID).

Голосовий дзвінок, що прийшов через канал VoIP, направляється на мобільний телефон звичайного мобільного оператора та має завдання досягати цілей призначення. Це завдання у випадку з мобільними телефонами виражена в тому, що сигнал повинен прийти на порт пристрою. Сумісність з мобільними номерами MNP (Mobile number portability) – сервіс, що дозволяє клієнтам зберегти наявний абонентський номер при переході від одного оператора до іншого.

Протоколи зв'язку та з'єднань

У теперішній час широко поширені VoIP протоколи, які проводять реєстрацію IP пристрою на сервері провайдера, виклик, переадресацію викликів, встановлення з'єднання, передачу номера абонента:

  • протоколи TCP та 1719 TCP необхідні для реєстрації терміналів на «гейткипера»;
  • SIP – протокол, що забезпечує передачу голосу та для сигналізації, як правило, використовується порт 5060 UDP;
  • Skinny/SCCP – закритий протокол передачі сигнального трафіку в продуктах компанії Cisco;
  • H.323 – протокол, обслуговуючий системи традиційної телефонії;
  • IAX2 – проходить через 4569 UDP-порт сигналізація та медіа трафік;
  • Unistim – шифрований протокол передачі трафіку в продукції фірми Nortel;
  • протоколи: SIGTRAN; SGCP; SCTP; MGCP та інші.

Перевага VoIP-технологій виражено у зменшенні діапазону частот необхідного для телефонного зв'язку. Нинішній інтерес до технологій VoIP диктується можливістю виробляти міжнародні дзвінки за місцевими тарифами, передаючи сигнал через глобальну мережу.

Зацікавленість у VoIP-технологіях заснована на можливості інтеграції наявних мереж в єдину мережу для трансляції голосу та даних. Це веде до грунтовної економії коштів операторів та більш широким можливостям об'єднання послуг передачі.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 26-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Безкоштовна SIP-телефонія та її можливості
Безкоштовна SIP-телефонія та її можливості

Характеристики безкоштовної SIP-телефонії дивують користувачів своєю функціональністю, та, що немало-важливе, якістю передачі голосового...

Як організувати колл центр для інтернет-магазину?
Як організувати колл центр для інтернет-магазину?

Для організації якісної роботи інтернет-магазину необхідна якісна багатоканальна телефонія. Сучасний, надійний, зручний та недорогий...

Як організувати телефонний зв'язок в готелі?
Як організувати телефонний зв'язок в готелі?

Без телефону практично неможливо собі уявити не тільки розкішний п'ятизірковий готель, а й маленьку придорожню готель. Телефонний...

Всі статті