Каталог
+380Показати номер

Як працює датчик затоплення?

Як працює датчик затоплення?

Датчик затоплення призначені для того, щоб виявляти наявність води в зоні його дії та сигналізувати про це.

Сфера застосування даних пристроїв є надзвичайно широка: починаючи від промислових об’єктів, різноманітних систем автоматизації (для) та до контролю затоплення житлових та нежитлових приміщень (підвали, ванні кімнати, басейни, акваріуми).

Досить широко дані пристрої використовуються автомобілістами в гаражах для запобігання підтоплення транспортних засобів. Часто застосовуються в складі систем «Розумний дім».

Особливості датчиків

Характерною особливістю таких датчиків є те, що вони миттєво реагують на потрапляння вологи. Передавання тривожних сигналів зазвичай відбувається через вмонтоване в корпус сповіщувача спеціальне реле. З допомогою цих сигналів може проводитись контроль та керування різноманітного обладнання. Тобто, якщо в системі зафіксовується протікання то автоматично перекриваються крани подачі води.

Існують датчики, які мають змогу одночасно контролювати декілька об’єктів, що в значній мірі економить кошти та спрощує загальну систему автоматизації.

Датчик затоплення

Датчики затоплення бувають провідні та безпровідні. Перевагою безпровідних датчиків є мобільність, компактність, відсутність небезпеки враження струмом, довговічна робота без додаткової заміни батареї (заряду може вистачати до 5 років), крім того база завжди стежить за рівнем заряду джерела живлення. 

Як працює датчик затоплення? 

Радіус дії радіосигналу є досить великою (при прямій видимості до 800м), тому досить легко може функціонувати в приміщеннях із великими площами. До складу пристроїв може входити звуковий сигналізатор, який значно полегшить пошуки місця протікання у випадку великої кількості встановлених датчиків в одному приміщенні (цехи, котельні та інші промислові об’єкти). Недоліком безпровідних датчиків є їх висока вартість.

При використанні датчиків затоплення в домашніх умовах потрібно правильно підібрати їх тип та функціональні можливості. Найбільш популярними є сповіщувачі, які працюють на низьких напругах, оскільки при затопленні існує небезпека враження струмом. Таким чином споживач в безпеці від зайвих небезпек. Аварії можуть виникати, як у системах водопостачання, так і в системах опалювання та підігрівачах підлоги.

Загалом, протікання води може виникнути в найнесподіваніших місцях та в любий час. Тому варто завжди бути готовим до такого роду неприємних ситуацій.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 14-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті