+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як працює датчик затоплення?

Як працює датчик затоплення?

Датчик затоплення призначені для того, щоб виявляти наявність води в зоні його дії та сигналізувати про це.

Сфера застосування даних пристроїв є надзвичайно широка: починаючи від промислових об’єктів, різноманітних систем автоматизації (для) та до контролю затоплення житлових та нежитлових приміщень (підвали, ванні кімнати, басейни, акваріуми).

Досить широко дані пристрої використовуються автомобілістами в гаражах для запобігання підтоплення транспортних засобів. Часто застосовуються в складі систем «Розумний дім».

Особливості датчиків

Характерною особливістю таких датчиків є те, що вони миттєво реагують на потрапляння вологи. Передавання тривожних сигналів зазвичай відбувається через вмонтоване в корпус сповіщувача спеціальне реле. З допомогою цих сигналів може проводитись контроль та керування різноманітного обладнання. Тобто, якщо в системі зафіксовується протікання то автоматично перекриваються крани подачі води.

Існують датчики, які мають змогу одночасно контролювати декілька об’єктів, що в значній мірі економить кошти та спрощує загальну систему автоматизації.

Датчик затоплення

Датчики затоплення бувають провідні та безпровідні. Перевагою безпровідних датчиків є мобільність, компактність, відсутність небезпеки враження струмом, довговічна робота без додаткової заміни батареї (заряду може вистачати до 5 років), крім того база завжди стежить за рівнем заряду джерела живлення. 

Як працює датчик затоплення? 

Радіус дії радіосигналу є досить великою (при прямій видимості до 800м), тому досить легко може функціонувати в приміщеннях із великими площами. До складу пристроїв може входити звуковий сигналізатор, який значно полегшить пошуки місця протікання у випадку великої кількості встановлених датчиків в одному приміщенні (цехи, котельні та інші промислові об’єкти). Недоліком безпровідних датчиків є їх висока вартість.

При використанні датчиків затоплення в домашніх умовах потрібно правильно підібрати їх тип та функціональні можливості. Найбільш популярними є сповіщувачі, які працюють на низьких напругах, оскільки при затопленні існує небезпека враження струмом. Таким чином споживач в безпеці від зайвих небезпек. Аварії можуть виникати, як у системах водопостачання, так і в системах опалювання та підігрівачах підлоги.

Загалом, протікання води може виникнути в найнесподіваніших місцях та в любий час. Тому варто завжди бути готовим до такого роду неприємних ситуацій.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 14-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Автоматизація заводу та його виробництва
Автоматизація заводу та його виробництва

У наш час – час стрімкого розвитку та впровадження інноваційних технологій часто постає питання автоматизації виробничих процесів. Що ж таке...

Система «розумний дім» в медичних установах
Система «розумний дім» в медичних установах

Для створення системи «розумний дім» для медустанов (лікарень, поліклінік) необхідно врахувати специфіку цих приміщень. Основний елемент...

Диспетчеризація інженерних систем будинку
Диспетчеризація інженерних систем будинку

Сьогодні інфраструктура будь-якої сучасної будівлі містить в наявності найрізноманітніші інженерні системи, функцією яких є: забезпечення...

Всі статті