+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Принципи побудови СКМ: етапи прокладки кабелю

Принципи побудови СКМ: етапи прокладки кабелю

Об'єкти прокладки СКМ можуть бути різноманітними: сьогодні система розвинених комунікаційних ліній потрібна освітнім та медичним закладам, приватним будинкам та адміністративним будівлям. Звичайно, в кожному з цих випадків є свої особливості, тонкощі, нюанси, але при цьому кабельні мережі завжди прокладаються в декілька загальних етапів – давайте їх розглянемо.

Проектно-погоджувальні роботи

Складається та затверджується ТЗ, розробляється топологія СКМ та визначається її структура, приймаються ключові рішення. На цьому етапі важливо врахувати конкретні та характерні особливості об'єкта: наприклад, в суспільно-розважальних закладах відкритий монтаж вкрай небажаний, тоді як в господарських приміщеннях він цілком доречний та навіть раціональний. Природно, на цьому ж етапі важливо врахувати побажання замовника (звичайно, ті, які доцільно реалізовувати), щоб кабельна мережа відповідала його очікуванням.

Монтаж кабелю

Починається реалізація розробленого проекту з установкою конкретних трас, портів, каналів. Професійні бригади прокладають заплановані комунікаційні лінії, підключають до них телефонні апарати, ПК та офісну техніку, відеокамери та системи спостереження. В умовах сучасності ця стадія повинна проходити у максимально стислі терміни, але без втрати якості монтажу та не порушуючи умов нормальної діяльності обслуговуючого об'єкта (якщо останній працює під час інсталяції елементів СКМ).

Пуско-налагоджувальний етап

Перевіряється те, наскільки правильно працює кабельна мережа, чи немає розривів на лініях, чи підключено все необхідне обладнання. На даній стадії також з'ясовується, чи витримує СКМ заплановані навантаження, чи здатна вона надійно працювати в піковий період, чи втримається вона при впливі атак зловмисників. Комплексність перевірки також може залежати від бажань замовника – це питання варто обговорити на проектно-погоджувальній етапі.

Планове обслуговування

Всі кабельні мережі, навіть відмінно спроектовані та прокладені, в процесі свого функціонування піддаються негативним впливам та рано чи пізно їх елементи виходять з ладу. Тому перед професіоналами стоїть завдання мінімізації ризику поломки окремих вузлів СКМ: з цією метою та проводиться регулярна профілактика. Також на етапі обслуговування виконується заміна елементів, що вийшли з ладу, причому оперативно та не зупиняючи роботи мережі (для цього при проектуванні потрібно продумати можливість резервування).

Якщо кожна з цих стадій буде реалізована на високому рівні і принципи побудови СКМ дотримані, замовник отримає дійсно сучасну і надійну мережу.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 16-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Пристрій комп'ютерної мережі
Пристрій комп'ютерної мережі

Комп'ютерна мережа є системою комп'ютерів або обладнання, які пов'язані один із одним в один цілісний комплекс для передачі даних між собою....

Як зробити монтаж СКМ для адміністративних установ?
Як зробити монтаж СКМ для адміністративних установ?

При будівництві об'єктів, в яких планується розміщення адміністративних установ – шкіл, лікарень, бібліотек і т. д. – ще на етапі будівництва...

Як підключити комп'ютер до комп'ютера?
Як підключити комп'ютер до комп'ютера?

Сучасна людина звикла використовувати велику кількість гаджетів, комп'ютерів та іншої техніки. Дуже часто одна людина використовує відразу...

Всі статті