+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як виміряти опір заземлення?

Як виміряти опір заземлення?

Якщо Вас цікавить питання, як виміряти опір заземлення, слід знати, що заземлення – це підключення будь електричного кола до землі. Заземлення є невід'ємною частиною електричного захисту. Що стосується, наприклад, високої напруги, то тут заземлення використовується, щоб захистити все навколишнє обладнання та людей, від дії високої напруги. Як правило, ідеальний варіант, коли опір ланцюга заземлення дорівнює нулю. Але, на жаль, в практичному застосуванні цього домогтися не вдасться.

Особливості заземлення

Заземлення – це з'єднання електричної частини установки або обладнання iз заземлювальним пристроєм, для захисту від замикання на корпус або електричної дуги. Заземлювальний пристрій складається із заземлювача – струмопровідна частина або сукупність таких частин, поєднана безпосередньо з землею, та заземлювального провідника – провідник, який з'єднує заземлювальну частину з заземлювачем. Зазвичай заземлення використовується в комплексі з іншими захисними системами, наприклад, аварійному відключенні мережі при порушенні ізоляції.

Комплект вимірювання опору

Найкращим заземленням вважається то заземлення, яке має найменший опір, досягаються збільшуючи площу електродів або збільшуючи їхню глибину та зменшуючи опір ґрунту: збільшуючи кількість заземлювальних провідників у ґрунті, або збільшуючи їх глибину; підвищуючи концентрацію солей у ґрунті, нагріваючи його і таке інше.

Щоб виміряти хвильовий опір, як правило, використовують одиницю виміру під назву Ом.

Ом – одиниця виміру хвильового опору, електричного опору та імпедансу.

Також слід пам'ятати, що будь який провідник має таку властивість, як опір. Опір – це властивість провідника перешкоджати проходженню струму крізь нього. Будь-яке тіло, здатне проводити електричний струм надає йому певний опір. З фізичної точки зору ця величина скалярна та дорівнює відношенню напруг на кінцях провідника до сили струму, який протікає по ньому. Опір зазвичай вважають постійною величиною для певного провідника в заданих межах. У міжнародній системі одиниць (СІ) дана величина вимірюється в Ом. Таким чином, чим вище опір провідника, тим гірше він проводить струм, та навпаки, чим менше опір, тим простіше струму проходити через цей провідник.

Імпеданс – фізична величина, що описує здатність елемента електричного кола проводити змінний струм. Імпеданс є характеристикою будь-якого елемента електричного кола, яка проводить струм. Часто опір та є Імпеданс, тобто в ланцюзі постійного струму імпеданс та опір є тотожними величинами. Імпеданс, як і опір, вимірюється в Омах. Введення імпедансу дозволило описувати поведінку двополюсників з реактивними властивостями при дії на нього гармонійних сигналів. Крім того, у випадку, якщо сигнал негармонічне, імпеданс застосовується так само успішно. Для цього сигнали розкладають на спектральні компоненти за допомогою перетворення або ряду Фур'є та розглядають вплив кожного спектрального компонента. Внаслідок лінійності двухполюсникiв сума відгуків на спектральні компоненти буде дорівнює відгуку на вихідний негармонічний сигнал. Перед тим, як виміряти опір заземлення, слід оглянути контур заземлення. А потім використовуючи спеціальний вимірювальний прилад зробити виміри.

Назад в: Заземлення, Електрика 27-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?
Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?

Заземлення приватного будинку необхідно з метою захисту від уражень електричним струмом людей, а також в цілях захисту від загорянь. У цій...

Як зробити заземлення в приватному будинку?
Як зробити заземлення в приватному будинку?

Одним з найважливіших критеріїв, що визначають ступінь захисту, є заземлення будинку , це також важливий крок що до захисту майна та...

Види заземлення, які використовуються в електроустановках
Види заземлення, які використовуються в електроустановках

Заземленням називають навмисне, електричне з'єднання будь-якої точки електромережі, електроустановки, або електрообладнання, з пристроєм...

Всі статті