+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як налаштувати безпровідну мережу?

Як налаштувати безпровідну мережу?

Безпровідна мережа є унікальною мережею, яка передає інформацію за допомогою радіоканалу. Концепція безпровідної мережі базується на зв'язку з телекомунікаційною мережею. Це з'єднання не використовує спеціальних проводів. В якості сполучних елементів використовуються радіоканали, або радіохвилі. Сьогодні у світі існує велика кількість безпровідних мереж, кожна з яких працює за своїм власним принципом.

Будь-яка безпровідна мережа працює за допомогою пакетів. Пакет – це кілька біт, переданих, як єдиний сигнал в цифрових мережах передачі даних. Комп'ютерні лінії не підтримують пакетний режим, передають дані просто послідовністю байтів, символів, або бітів. Але, коли інформація формується у пакети, бітрейт такої мережі може краще розподіляться між користувачами цiеї мережі. Пакет складається з двох типів даних: даних користувача (корисна інформація) та керуючої інформації.

Керуюча інформація містить дані, необхідні для доставки даних:

  • адреси одержувача та відправника;
  • коди виявлення помилок (щось подібне контрольної суми);
  • інформацію черговості.

Зазвичай, керуюча інформація міститься в заголовку та хвості пакета, а вже між ними знаходяться дані користувача.

Роутер

Безпровідні мережі використовуються для того, щоб передавати інформацію на частинні та близькі канали без допомоги проводів. Цей спосіб є дуже зручним, а в деяких випадках єдино можливим з усіх доступних. Історія безпровідної мережі тягнеться ще з часів Другої світової війни. Саме тоді такий спосіб передачі даних використовували вперше. Сьогодні безпровідні мережі еволюціонували та використовуються в різних галузях.

Налаштування бездротової мережі

Якщо Ви хочете налаштувати безпровідну мережу, слід враховувати таку характеристику, як трафік. Трафік – обсяг інформації поточний по каналу, або навантаження. Ще однією характеристикою є пропускна здатність – характеристика лінії, яка вказує максимальний обсяг інформації, який можна передати за одиницю часу.

Перед тим, як налаштувати безпровідну мережу, слід врахувати кілька аспектів: наявність мережевого адаптера, маршрутизатора, кабелю. Спробуємо розібратися з основними термінами, пов'язаними з цим процесом.

Служба каталогів – програмне забезпечення для структурованого зберігання даних.

Напівдуплексний – почергова передача та прийом вихідної та вхідної інформації.

Канал – частина лінії, що забезпечують передачу одного потоку даних, або керуючих сигналів.

У налаштуванні безпровідної мережі слід враховувати також зв'язок її з іншими периферійними пристроями.

Периферійні пристрої – техніка, апаратура, що дозволяє використовувати обчислювальні можливості процесора. Ця частина технічного забезпечення конструктивно відокремлена від блоку обчислювальної системи. Вони дозволяють обробляти дані, забезпечують їх зберігання, захист, введення, висновок, або передачу по каналах зв'язку. Периферійні пристрої вважаються зовнішніми, якщо розглядати їх по відношенню до системного блоку. Ця техніка дозволяє набагато розширити сферу можливостей ЕОМ, забезпечуючи всіма необхідними для роботи функціями. Перш за все, периферійними пристроями вважаються принтери, модеми, плоттери, сканери, а також пристрої, що розміщені поза системного блоку.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 27-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Високошвидкісний бездротовий Wi-Fi для готелю
Високошвидкісний бездротовий Wi-Fi для готелю

Мабуть, однією з реалій 21 століття для людини стає можливість цілодобового перебування в онлайн. Все менше і менше залишається таких місць,...

Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор
Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор

Серед активного мережного обладнання слід виділити такий пристрій, як маршрутизатор або, як його ще називають – роутер (router). Маршрутизатор...

Як зробити зрощування кабелів? Способи та обладнання
Як зробити зрощування кабелів? Способи та обладнання

Одним з найважливіших дій, що визначають якість та параметри ВОЛЗ , є зрощування оптичного кабелю. Як зробити зрощування кабелів? На...

Всі статті