Каталог
+380Показати номер

Як організувати диспетчеризацію ліфтів?

Як організувати диспетчеризацію ліфтів?

Диспетчеризація ліфтового господарства йде рука об руку з його автоматизацією, яка почала застосовуватися з появою більш-менш технологічно незалежних ліфтових систем, що забезпечують ефективну експлуатацію і діагностику механіки ліфта без значних витрат на постійну оплату роботи чергового персоналу.

Сучасні ліфтові механізми можна порівняти за складністю з комп'ютерами: розроблені на базі електронних технологій, включають комплексні рішення для моніторингу стану всіх компонентів, систематизації і аналізу зібраної інформації, а також для автоматичного прийняття рішень в критичних ситуаціях.

Диспетчеризація ліфта забезпечує виконання наступних завдань:

  • захист обладнання в разі перевантажень, аварій, помилок;
  • запобігання двигуна від перегріву;
  • контроль швидкості руху;
  • безпеку пасажирів;
  • автоматична самодіагностика електронних підсистем;
  • зв'язок з диспетчером.

Диспетчеризація територіально розподіленого ліфтового господарства, що належить одній компанії, має на увазі також можливість ручного операторського управління багатьма ліфтами в різних будівлях з одного центру.

Таким чином, диспетчеризація ліфтів – запорука економії коштів, трудових ресурсів та часу на усунення наслідків надзвичайних подій, а також гарантія високої ефективності діяльності ліфтової компанії і довіри споживачів її послуг.

З розвитком цієї сфери, завдання диспетчеризації все частіше супроводжується вирішенням ряду інших завдань: як краще організувати диспетчеризацію ліфта певної конструкції і типу в конкретних умовах експлуатації, яку систему вибрати, кому довірити розробку проекту або технічних умов, а також її монтаж і подальший періодичний сервіс.

правильна організація процесу диспетчеризації ліфта

Правильна організація процесу диспетчеризації ліфта

Першим і основним пунктом є підбір організації-підрядника, яка має достатній досвід і засоби для реалізації проекту диспетчеризації, що відповідає умовам і режимам функціонування ліфта і диспетчерського пункту.

Підрядник проводить обстеження об'єкта та пропонує готові рішення, якщо вони вже є. В іншому випадку складається індивідуальний проект, який передбачає не тільки функціональність системи, але і економічну вигоду її експлуатації.

Далі проводяться технічні розрахунки параметрів і характеристик обладнання, яке повинно входити в систему.

До таких пристроїв відносяться:

  • пульта диспетчера;
  • зв'язкового обладнання (диспетчерського терміналу із засобами зв'язку);
  • терміналу для передачі інформації на пульт диспетчера;
  • комунікаційних каналів і ліній;
  • ліній електроживлення;
  • датчиків стану навколишнього середовища, стану підсистем ліфта, систем диспетчеризації та автоматизації;
  • комп'ютерного обладнання для збору, обробки, аналізу та накопичення інформації, яка надходить з датчиків і з кабіни ліфта;
  • управлінського і аналітичного програмного забезпечення;
  • блоку управління основними вузлами ліфта (приводами, гальмівними пристроями та іншим рухомим обладнанням).

Фахівці-розробники складають плани розміщення і монтажу обладнання, технологічні схеми прокладки кабельних ліній, умови розгортки передачі даних по бездротових каналах зв'язку (GPRS, інтернет-канал, GSM, голосовий канал). Розробляються алгоритми функціонування підсистем, реакції автоматичного обладнання на ті чи інші ситуації.

Після цього виконується підбір обладнання і ПЗ, а також монтажні та пуско-налагоджувальні роботи.

Довіривши диспетчеризацію ліфта фахівцям в цій області, можна досягти значної економії коштів на всіх етапах його експлуатації. До того ж, правильно організована інженерна інфраструктура забезпечить високу надійність обладнання, зносостійкість і захист від аварій, низькі витрати на утримання системи.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 20-09-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті