+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як організувати кабельну мережу в офісі?

Як організувати кабельну мережу в офісі?

Організація офісної кабельної мережі включає цілий комплекс процедур з проектування, розробки схем і креслень, підбору апаратури, а також реалізацію проекту у вигляді відповідних монтажних і пуско-налагоджувальних робіт.

Щоб правильно організувати кабельну мережу в офісі або проконтролювати її створення, слід розібратися з основними поняттями та принципами в цій сфері.

Що таке структурована кабельна система?

СКС – це кабельна система будівлі, що включає комунікаційні лінії, апаратуру і кінцеві пристрої всіх мереж, представлених на об'єкті:

 • комп'ютерної;
 • телефонної;
 • охоронної системи;
 • пожежної сигналізації;
 • СКУД;
 • інших мереж і рішень.

При проектуванні мається на увазі, що деякі мережі і комутаційне обладнання, що володіють подібними параметрами і об'єднані загальним спектром завдань, можуть взаємодіяти через відповідні апаратні і програмні інтерпретатори сигналів або інтерфейсів, а також комутаційні пристрої і вузли. З огляду на цю обставину, проектувальники істотно знижують витрати на обладнання СКС і подальше її обслуговування.

Кабельна мережа офісу є об'єднуючим елементом і базисом для успішної інтеграції, експлуатації різних інженерних систем і функціональних компонентів об'єкта, забезпечуючи гнучке, ефективне використання ресурсів.

Важливими умовами її планування є: можливість використання протягом максимально тривалого часу без капітального ремонту і реструктуризації, а також можливість при необхідності модернізувати або масштабувати з мінімальними вкладеннями фінансів і трудовитрат.

як організувати кабельну мережу в офісі

Cтруктура СКС

Структурована кабельна система включає активне і пасивне комутаційне обладнання. Зокрема: кабелі, розетки, комутаційні патч-панелі, адаптери, маршрутизатори, свитчи, мости, концентратори, ретранслятори, медиаконвертери, мережеві трансивери та іше обладнання для побудови мережі.

Прокладка і монтаж кабельної мережі підпорядковується певним галузевим стандартам, міжнародним і державним нормам. При цьому враховуються такі чинники, як спосіб і середовище прокладки, мікроклімат, особливості планування та структури несучих і будівельних конструкцій.

При організації мережі проводиться підбір та встановлення обладнання для розміщення і захисту кабельних ліній, комунікаційних вузлів і контрольно-розподільчої апаратури (шафи, стійки, кабельні лотки, кабель-канали).

Принципи створення ефективної кабельної мережі офісу

Кабельна офісна мережа охоплює всі виробничі приміщення об'єкта, з'єднує і координує взаємодію кінцевих пристроїв (терміналів зв'язку, комп'ютерів, іншого периферійного обладнання).

Комутація здійснюється через вузлові точки, призначені для установки і використання комутаційного обладнання, централізації входять і вихідний кабельних ліній, з'єднання системи в эдину мережу за допомогою активного мережевого обладнання.

Ефективна кабельна мережа повинна володіти такими якостями:

 • надмірність кількості підключень;
 • відповідність стандартам ANSI/EIA/TIA 568, ANSI/EIA/TIA 569;
 • наявність точок підключення (роз'ємів) до ЛВС і телефонної лінії на кожному робочому місці;
 • максимальна довжина горизонтальних кабельних ліній – не більше 90 метрів; 5-я категорія обладнання і вище;
 • успішне тестування кожної лінії на приналежність 5-ї категорії (між точкою підключення термінального пристрою і точкою з'єднання з коммутаційним обладнанням);
 • висока швидкість перекоммутації горизонтальних і магістральних ліній;
 • прокладка кабельних ліній здійснюється закритим способом (за фальш-стелею, в кабель-каналах, коробах, заставних).

Дотримання цих вимог і принципів – основа побудови гнучкої, продуктивної, комфортною і захищеною інженерної інфраструктури будь-якого складу.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 20-12-2018

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Бездротові Інтернет мережі для різних сфер діяльності
Бездротові Інтернет мережі для різних сфер діяльності

Чому Wi-Fi мережі з кожним днем стають все більш популярними? Бездротові Інтернет мережі є сучасним міжнародним стандартом, забезпечуючи високу...

Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж
Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж

Надійна робота волоконно-оптичних ліній зв'язку ( ВОЛЗ ) більшою мірою характеризується якістю будівельно-монтажних робіт. Умовно виконувані...

Характеристики информационных систем
Характеристики информационных систем

Характеристики інформаційних систем, обумовлюють ефективність та оперативність отримання якісної інформації, причому своєчасно і за...

Всі статті