+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як відключити пожежну сигналізацію: поради та рекомендації

Як відключити пожежну сигналізацію: поради та рекомендації

Досить часто в практиці трапляється ситуація, коли спрацювала пожежна сигналізація, а пожежі, загоряння, або хоча б задимлення немає. Звуковий сигнал у вигляді завиваючої сирени та можливість включення засобів гасіння пожежі вимагають негайних рішучих дій. Що потрібно робити в цьому випадку, які дії зробити, щоб відключити пожежну сигналізацію?

Як відключити пожежну сигналізацію?

По-перше, необхідно якнайшвидше визначити причину включення сигналізації, ретельно перевірити приміщення. Адже мимовільне спрацьовування системи, явище, яке потрібно ретельно розслідувати. Можливо, в одному з приміщень об'єкту, що охороняється дійсно мається факт задимлення, або загоряння, які при побіжному огляді не було виявлено. Потрібно провітрити приміщення та перевірити можливі центри виникнення вогню. При ліквідації причини спрацювання, пожежна сигналізація вимикається сама.

Датчики пожежної сигналізації

Якщо ж причина не знайдена, та система спрацювала мимовільно, її відключення залежить від типу обладнання. Найбільш простим методом є просте витяг елемента живлення з спрацювавшого датчика. Але це не дуже хороший спосіб, так, як приміщення залишиться незахищеним при виникненні справжньої пожежі. Якщо Ваша пожежна система підключена до центрального диспетчерського посту, то відключення можна провести безпосередньо з нього. Для цього необхідно ввести на консолі управління комбінацію, яку раніше запрограмували фахівці, для відключення пожежної системи. Також відключення можна виконати, вручну від'єднавши ППК ( прилад приймально-контрольний) від зовнішньої мережі електроживлення. Але не варто забувати, що як правило, система має резервний акумулятор, тому і його потрібно від'єднати. У цьому випадку краще звернутися до обличчя відповідальному за технічне обслуговування.

Не забувайте, відключення пожежної сигналізації повинен виробляти навчений фахівець, несанкціоноване відключення може призвести до серйозних наслідків.

Як відключити сигналізацію в частині приміщення?

Якщо сигналізацію потрібно тимчасово відключити, в окремо взятому приміщенні, наприклад: в серверній кімнаті для проведення ремонтних робіт, то можна просто замотати датчик-сповіщувач поліетиленовою плівкою, або заклеїти скотчем, тоді він не буде реагувати ні на зміну температури, ні на задимлення. Але це можна робити тільки тимчасово, та після закінчення робіт, потрібно повернути прилад у первинний вигляд.

Звичайно самий жорсткий та кардинальний метод – це перекушування дротів датчика, але в цьому випадку він буде виведений з ладу до виробництва ремонту та стане марною «прикрасою» інтер'єру.

Причини помилкового спрацьовування сигналізації

Тепер про причини, що призвели до помилкового спрацьовування сповіщувача. Найпоширенішою причиною може бути забруднення пилом в результаті ремонтно-будівельних робіт, або якщо такий датчик працює в умовах сильної забрудненості, або високої вологості навколишнього середовища. Як правило, це відбувається на промислових підприємствах. У цьому випадку необхідно відключити датчик пожежної сигналізації тавидалити бруд, або пил з його контактів, протерти їх спиртом. У рідкісних випадках причиною помилкового спрацьовування можуть бути «жартівники», які вирішили перевірити « що ж буде, якщо натиснути червону кнопку», але такого роду проблеми виходять за рамки цієї статті.

У кожному разі, після виявлення та усунення причини спрацювання сигналізації, необхідно включити її знову, адже від її роботи залежить безпека всього об'єкта та життя людей, що знаходяться у ньому.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 28-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як розрахувати вартість пожежної сигналізації
Як розрахувати вартість пожежної сигналізації

Існує безліч методів розрахунку пожежної сигналізації, будь-який фахівець по сигналізаціям значет з чого складається система. Потрібно...

Ремонт та обслуговування систем охоронної сигналізації
Ремонт та обслуговування систем охоронної сигналізації

Дуже важливо після того, як Ви встановили собі систему охоронної сигналізації , стежити за її працездатністю, особливо, якщо Ви встановили...

Охоронно-пожежна сигналізація: поради по монтажу
Охоронно-пожежна сигналізація: поради по монтажу

У сучасному світі людина піддається масі небезпек. Не важливо чи будете ви вдома, на дачі, або в магазин, Ви повинні бути впевненими у своїй...

Всі статті