Каталог
+380Показати номер

Як підключити лічильник електроенергії?

Як підключити лічильник електроенергії?

Сучасний модельний ряд лічильників електроенергії широкий і різноманітний за способом підключення, типу вимірюваних величин і конструкції. Однак самим приємним для покупців є те, що схема підключення входить в комплект документації, а на деяких моделях навіть наноситься на корпус. Завдяки цьому процедура не викликає особливих складнощів навіть у недосвідчених споживачів електроенергії. І все ж, існує ряд правил, які необхідно знати заздалегідь.

Особливості лічильників електроенергії

Перш, ніж приступити до підключення лічильника електроенергії, потрібно перевірити, чи відповідає він особливостям електромережі та умовами споживання електроенергії.

Основні характеристики, на які слід звернути увагу:

  • Фазність лічильника. Розрізняють одно- і трифазні пристрої. Вибір залежить від типу електропостачання об'єкта. Головне, що потрібно запам'ятати – 1-фазні не підходять для обліку споживання в 3-х фазних мережах. Навпаки, 3-х фазні прилади цілком можна застосувати для 1-фазних мереж, але їх використання невигідно.
  • Напруга і частота. Однофазні лічильники використовуються в мережах з номінальною напругою 220В, а 3-х фазні - в електромережах на 380В. В обох видах електромереж частота струму стандартна – 50Гц.
  • Номінальний і максимальний навантаження струм. Від цих показників також залежить функціональність лічильника. Особливо якщо на об'єкті використовуються потужні електроспоживаючими пристрою. Як правило, якщо очікуються високі навантаження і тривала робота з струмами, що перевищують 5А, краще встановлювати лічильник, розрахований на більш високий показник.
  • Клас точності. Від нього залежить допустима похибка. Більшість побутових лічильників відповідає класу 2.0, цього цілком достатньо.
  • Тарифність лічильника. Визначає кількість тарифів, якими може оперувати прилад.
  • Сумісність з АСКОЕ. Якщо лічильник здатний працювати в автоматизованій системі комерційного обліку електроенергії, показники можна отримувати дистанційно, а тарифікація стає точніше.
  • Робочий діапазон температур. Важливий параметр, якщо апарат буде встановлено у відкритій зовнішньому середовищі, поза приміщеннями.
  • Габарити. Багато облікові прилади монтуються в спеціальні бокси. Знаючи розміри лічильника, легко підібрати бокс потрібної величини.
  • Міжперевірочний інтервал, довговічність. Однофазні побутові електронні лічильники досить перевіряти раз в 16 років. Період їх служби перевищує 30 років.

Як підключити лічильник електроенергії?

Мається на увазі, що до моменту підключення лічильника вже встановлений захисний бокс (щиток) і апарат вмонтований в нього. Для монтажу деяких моделей може застосовуватися інше модульне обладнання, зокрема – DIN-рейки. Також перед лічильником встановлюється ввідний автомат, інша розподільна і захисно-контролююча апаратура.

Для підключення до електромережі в звичайному однофазном електролічильнику передбачені 4 провідника. З них 2 – це фазні вхід і вихід, а 2 інших – "нульовий" робочий вхід і вихід. Фіксація провідників виробляється гвинтовими клемами відповідної колодки. Клемна колодка постачена кришкою, яка після закінчення робіт пломбується.

підключення лічилька електроенергії

Клеми нумеруються від 1 до 4, завдяки чому підключення не викликає складнощів. Розглянемо порядок підключення.

1. Провідник мережі "фаза" з'єднується з клемою №1.

2. Споживчий провідник "фаза" з'єднується з клемою №2.

3. Провідник мережі "нуль" з'єднується з клемою №3.

4. Споживчий провідник "нуль" з'єднується з клемою №4.

Провідники "фаза" маркуються буквою L, вони червоного або коричневого кольору. Робочий провідник "нуль" маркується літерою N та позначається синім кольором.

Після підключення перевіряється відповідність схемі і якість затяжки клемних гвинтів. Потім проводиться підключення вступного автомата до мережі електроживлення. Вступний автомат, автомати захисту і УЗО при цьому повинні бути відключені.

Для підключення знадобляться відрізки провідника, діаметр якого відповідає навантаженню. Провідником з'єднують спецклемники під'їздного щита і вступний автомат. Фазу подають на клему №1 лічильника, а нуль на клему №3.

Після остаточної перевірки з'єднань і кріплення включається подача електроенергії, а лічильник пломбується.

Назад в: Електроживлення, Електрика 01-05-2018

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті