+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як правильно придбати програмне забезпечення?

Як правильно придбати програмне забезпечення?

В останні кілька років Україна прагне до вступу в Євросоюз. Підтвердженням цьому процесу може служити посилення контролю незаконного використання інтелектуальної власності.

Можна відзначити, що в світі не дуже багато держав, в яких права на інтелектуальну власність окремо відзначені в законодавстві. Тому виникає законне питання – як правильно придбати програмне забезпечення для Вашої компанії, щоб не порушувати закон, та в той же час, не витрачати зайві кошти? Краще уникати зайвої функціональності ПЗ. Варто вибирати програмне забезпечення для вирішення конкретних завдань.

Існує безліч програмних розробок. Буває так, що необхідна тільки одна функція, а для Вас пропонується продукт, у якого їх набагато більше. Виходить, що за решту доводиться платити зайві гроші.

Ринок програм

Ринок програм працює так само, як і більшість інших товарних ринків. Є компанії-розробники програмного забезпечення, які є власниками прав і поставляють забезпечення. Це – «Adobe, « Microsoft», «Autodesk», «Novell», «ABBYY», «1C», «Доктор Веб», «Лабораторія Касперського» та багато інших. Самі вони не займаються реалізацією програм свого виробництва, а вважають за краще діяти за допомогою партнерських мереж.

Програмне забезпечення

Партнери можуть виступати під різними статусами співпраці з виробниками ПЗ: дилер, сертифікований дилер та дистриб'ютор. Від цього статусу залежить якість послуг, що надаються партнером послуг покупцеві при купівлі та подальшого супроводу програми. Зазвичай партнер тільки реалізує програмне забезпечення, без його установки та супроводу.

Ліцензовані програми мають ряд відмінних особливостей:

  • дистрибутив програми на диску. Обов'язковий при придбанні основної поставки (без нього неможлива установка програми на ПК);
  • керівництво користувача. Присутній в друкованому вигляді при купівлі більшості коробкових продуктів. Може бути видано у вигляді невеликої брошурки або ж об'ємним, до 5 книг;
  • ліцензійну угоду. Воно встановлює законність використання (є публічною офертою), обов'язково входить в постачання;
  • реєстраційна картка, яка необхідна для отримання пріоритетів ліцензійного використання продукту, таких, як право на покупку нових версій зі знижкою, звернення до служби тех. підтримки.

Способи придбання ліцензійного ПЗ

Можна використовувати декілька способів придбання ліцензійного ПЗ. Можна придбати «коробковий продукт». Цей спосіб користується малим бізнесом або приватними користувачами. У великих компаніях цим способом можуть скористатися тільки для програм, що використовуються досить невеликою кількістю працівників.

Інший спосіб – придбання корпоративної ліцензії. Цей вид покупки дуже вигідний, якщо компанія хоче придбати ПЗ на кілька комп'ютерів.

Ще один вид – OEM-версія (Original Equipment Manufacturer). OEM – це забезпечення поставляється разом з обладнанням. Ця версія дешевше, ніж BOX-версія. Її ціна включена у вартість ПК. OEM-версія – це найбільш вигідний спосіб покупки ліцензійного ПЗ. Недолік OEM в тому, що вона прив'язана до строго конкретного комп'ютера. На інший ПК OEM-версію переставити не можна.

Варто зауважити, що далеко не всі ліцензійні програми платні. Існують ліцензійні програмні продукти, які абсолютно безкоштовно викачуються в Інтернеті або купуються або лише за диска з дистрибутивом. При цьому не порушуються жодні закони.

Пам'ятайте, що використання неліцензійного софту, йде врозріз з вимогами законодавства України, про дотримання прав інтелектуальної власності, а також може призвести до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 10-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Робота з глобальною комп'ютерною мережею Інтернет
Робота з глобальною комп'ютерною мережею Інтернет

Сьогодні жодна людина в світі не уявляє собі життя без Всесвітньої павутини або інформаційної глобальної комп'ютерної мережі Інтернет ....

Обслуговування комп'ютерної техніки в ІТ-аутсорсингу
Обслуговування комп'ютерної техніки в ІТ-аутсорсингу

Обслуговування комп'ютерної техніки або аутсорсинг – це один із способів оптимізації роботи будь-якого підприємства чи фірми, заснований на...

Інформаційні технології в часи СРСР
Інформаційні технології в часи СРСР

За часів існування СРСР суспільство вітало розвиток людини. Сьогодні освічена та начитана людина може дати об'єктивну оцінку практично до...

Всі статті