+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?

Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?

Кажучи про оповіщення надзвичайних ситуацій, хочеться сказати про дії, що вживаються за сигналами оповіщення цивільної оборони.

Особливо слід відмітити, що заходи щодо захисту цивільного населення робляться завчасно, тому важливе місце приділяється найголовнішій складовій цього життєво-важливого заходу – це сповіщення про надзвичайні ситуації, оперативність якого, визначає успіх всього заходу. 

Це захисні заходи, покликані своєчасно забезпечити надійне укриття, організувати евакуацію людей та здійснити ряд дій, пов'язаних із заходами безпеки.

Оповіщення про надзвичайні ситуації

Своєчасне повідомлення про надзвичайні ситуації органів захисту, а також оповіщення цивільного населення про яку-небудь загрозу, а також про застосування хімічної, бактеріологічної та навіть ядерної зброї, прийомів нападу має головну роль у порятунку населення. Особливо, якщо це раптовий напад та час оповіщення про надзвичайні ситуації обмежений та обчислюється хвилинами.

Пристрій сповіщення

Вважається, що якщо населення мало можливість сховатися за 10-15 хвилин, внаслідок своєчасного застереження, людські втрати знизяться з 80% до 4-7%. Навіть за наявності великої кількості сховок та притулків та близькість їх розташування – несвоєчасне оповіщення населення про надзвичайні ситуації, може призвести до великих втрат.

Сигнали оповіщення

Сьогодні є системи далекого виявлення, які точно визначають розташування та рух носія, та час його підльоту з точністю до хвилини. Ці системи забезпечують передачу сигналу по системі оповіщення до штабів та об'єктів цивільної оборони. Це дозволить прийняти термінові заходи у справі порятунку цивільного населення та забезпечить малі втрати, або відсутність таких. Такі сигнали доводяться до штабів цивільної оборони.

Терміни мають вирішальне значення, тому скорочення цих термінів – це першорядне завдання в справі підтвердження про надзвичайні ситуації, яка дозволить при своєчасному інформуванні уникнути, або запобігти втратам.

Сигнали передають по каналах зв'язку, а також радіотрансляційних мережах, або за допомогою місцевих радіомовних станцій, спільно з вказівками про порядок дій, а також із зазначенням часу випадання радіоактивних опадів.

Назад в: Оповіщення, Безпека 26-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити монтаж пожежної сигналізації та оповіщення?
Як зробити монтаж пожежної сигналізації та оповіщення?

Захист периметра в нинішній час набуває все більшої популярності, особливо, якщо справа стосується захисту складів. В цій темі, поговоримо...

Як зробити гучномовець своїми руками?
Як зробити гучномовець своїми руками?

Якщо у вас під рукою не виявилося акустичної системи, або ви вирішили дізнатися, як працює гучномовець та застосувати свої знання на практиці –...

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Всі статті