+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як працюють оптоволоконні лінії?

Як працюють оптоволоконні лінії?

Зараз інформація (відео, аудіо та інша) передається в основному в оцифрованому вигляді, при цьому оптоволоконні системи є кращими. На суші в сфері індустрії та бізнесу пристрої з застосуванням оптоволоконних каналів зв'язку стали стандартом.

Функціонально оптоволоконні лінії схожі з провідними, які вони неухильно витісняють. Принципова відмінність між ними в тому, що в першому випадку інформацію передає фотон (імпульс світла), у другому – це електронний імпульс.

Як працюють оптоволоконні лінії? Дуже просто. В оптоволоконних системах інформація від однієї точки до іншої передається за схемою: сигнал на вході – передавальний пристрій-оптоволокно.

Інсталяція оптоволоконної лінії

Частина оптичної системи зв'язку, яка перетворює сигнал, називається передавачем. Він джерело інформації, що надходить в систему. У передавачі електричні сигнали перетворюються в імпульси світла. Конкретно випускає фотони лазерний діод (ILD), або світловипромінюючий (LED). Лінза фокусує імпульси та направляє їх у волоконно-оптичний з'єднувач, далі по оптичному волокну.

Оптоволоконна лінія

Оптичне волокно володіє «повним внутрішнім відбиттям», завдяки цьому передача імпульсів світла відбувається легко. Оптоволоконні кабелі передають світло по лініях складної конфігурації (вони можуть бути буквально зав'язані вузлом) без втрат сигналу. У пункті призначення фотони потрапляють на декодер (оптичний приймач, або детектор). Підвідний кабель, що з'єднується з детектором, оснащений оптоволоконним контактом. Оптоволоконний приймач здійснює зворотне перетворення світлового сигналу в електричний. Далі інформація надходить до приладів – відео моніторів, навігаційним системам і т. п.

Можливості застосування оптоволоконної лінії

Для потреб оборони країни необхідно здійснювати передачу великих масивів інформації з великою швидкістю, тому робота з модернізації існуючих оптоволоконних систем та створенню більш досконалих ведуться безперервно. Роботи в даному напрямку ведуться не дуже давно, проте очікується, що вже незабаром волоконно-оптичні системи управління витіснять провідні. Це зробить кабельну частину системи компактніше, надійніше та легше.

Оптоволоконна технологія спільно з супутниковими засобами та радіомовними станціями призведе до нового пристрою життя людського суспільства у всьому світі. З'явиться можливість комутації цивільних засобів з системами спеціального призначення, наприклад робототехніки, авіаційної радіоелектроніки, транспорту та інших сфер, де необхідна висока продуктивність.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як підключити бездротову мережу в квартирі, або будинку?
Як підключити бездротову мережу в квартирі, або будинку?

Сучасній людині потрібно, щоб вихід в Інтернет у нього не просто був, а був в самому зручному форматі. Саме тому такою популярністю стали...

Який вибрати маршрутизатор? Можливості та особливості
Який вибрати маршрутизатор? Можливості та особливості

Маршрутизатор – це пристрій мережевого рівня, який пересилає пакети даних між різними сегментами мережі та приймає рішення на основі топології...

Як зробити проектування бездротової мережі на стоянці?
Як зробити проектування бездротової мережі на стоянці?

Сьогодні Інтернет потрібен не тільки суспільно-розважальним закладам, житловим будинкам та комерційним офісам, торговим центрам, парковкам та...

Всі статті