+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як працює захист від блискавки – пристрій блискавкозахисту

Як працює захист від блискавки – пристрій блискавкозахисту

Розряди атмосферної електрики мають величезну нищівну силу. Наслідки їхньої діяльності являють собою серйозну загрозу для життя та здоров'я людини та матеріальних цінностей. Середовище, що оточує людину, в міру наповнення електронними пристроями, стала надміру чутливою до впливу атмосферних розрядів.

Ні в кого не викликає сумніву, що встановлення систем блискавкозахисту на сьогоднішній день є невід'ємним елементом будь-якої покрівлі. Особливо у тих людей, які стали очевидцями наслідків ударів розрядів блискавок.

Загалом, система приладів захисту від блискавки досить проста. Ключове завдання – перехопити блискавку на підльоті до даху будівлі та змінивши її початкове напрямок, змусити піти у землю поруч зі стіною.

Установка блискавкозахисту

Блискавкозахист для різних типів даху повинна враховувати специфіку покрівельного матеріалу. Улаштування блискавкозахисту досить просте та складається з наступних основних частин: блискавкоприймач, струмовідвід та заземлення. Блискавкоприймач зустрічає розряд блискавки, передає струмовідводу, а він – заземленню, яке скидає розряд в товщу грунту.

Установка блискавкозахисту

У звичайному вигляді блискавкозахист покрівлі може виглядати таким чином: на вищій точці даху встановлюється круглий сталевий стрижень діаметром 10-12 мм за допомогою дерев'яних розпірок. Він може бути виконаний зі сталевої труби, але з обов'язково запаяним, завареним, або просто закритою металевою заглушкою торцем. Це і є блискавкоприймач, що приймає перший удар блискавки. Його довжина може бути 250-1500 мм.

Від нього відходить струмовідвід, що представляє собою дріт діаметром 6 мм. Його потрібно надійно приварити до самого блискавкоприймача. Струмовідвід спускаесться з даху та прикріплюестья до стіни скобами, доводиться до поверхні землі та заглиблеться в неї. На глибині 1-2 м закопано заземлення. Це може бути масивний відрізок металевої труби, або сталевого листа, також ретельно приварений до струмовідводу. Так виглядає зовній блискавкозахист. Але існує ще й внутрішній.

Внутрішній блискавкозахист

Внутрішній блискавкозахист призначенний для вирівнювання потенціалів в системі. У момент розряду блискавки виникає електричний імпульс. Виникає короткочасний пік напруги. Його амплітуда може в десятки разів перевищувати номінальну напругу. Електричний імпульс проходить через електрообладнання та виводить його з ладу.

Захист від блискавки нівелює піки напруги, та відводить імпульси струму в товщу грунту. Він містить, як правило, один нелінійний елемент. При звичайній роботі пристрою захисту він діє як розімкнутий ланцюг, але при виникненні піку напруги пристрій поводиться, як замкнутий ланцюг.

Головне завдання пристроїв блискавкозахисту полягає в запобіганні руйнування зовні та виникнення пожежі всередині будівель та споруд. 

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 26-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Навіщо потрібна блискавкозахист металочерепиці?
Навіщо потрібна блискавкозахист металочерепиці?

Дах з металочерепиці, як інші металеві предмети може бути схильна до впливу електричних розрядів. Металеві покриття та вироби не тільки здатні...

Класична схема блискавкозахисту та її монтаж
Класична схема блискавкозахисту та її монтаж

На сьогоднішній день існує безліч виробників систем блискавкозахисту, кожен з яких пропонує своє обладнання та способи їх монтажу. Класична...

Встановлення громовідводу будівлі
Встановлення громовідводу будівлі

Встановлення громовідводу будівлі, складний та трудомісткий процес, що вимагає професійного підходу, оскільки це пов'язано з безпекою людей....

Всі статті