+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити гучномовець своїми руками?

Як зробити гучномовець своїми руками?

Якщо у вас під рукою не виявилося акустичної системи, або ви вирішили дізнатися, як працює гучномовець та застосувати свої знання на практиці – наша стаття для вас. Покрокові рекомендації допоможуть вам зробити гучномовець своїми руками з доступних засобів.

Трохи теорії

Гучномовець, або динамік – це пристрій, що перетворює електричний сигнал в акустичні хвилі. Конструкція складається з постійного магніту, в полі якого розташована поєднана з дифузором котушка. Дифузор являє собою конструкцію тарілкоподібні форми. При появі електрики навколо котушки утворюється магнітне поле, що взаємодіє з полем магніту. Результатом цієї взаємодії є коливання котушки та дифузора, з яким вона з'єднана. Рухи паперової тарілки викликають коливання повітря, а виниклі звукові хвилі певної частоти і є звуком.

Виготовлення гучномовця

Для виготовлення гучномовця необхідні матеріали:

  • Магніт. Підійде будь-який – чим сильніше, тим краще.
  • Провід. Потрібно підібрати тонкий дріт, бажано вкритої лаковою оболонкою. При виготовленні заводських гучномовців використовується мідний дріт, але при його використанні знадобиться намотати велика кількість витків та котушка вийде громіздкою.
  • Металевий циліндр. Можна використовувати будь-які із підручних матеріалів, наприклад болт.
  • Папір.
  • Паперовий скотч.

На першому етапі виготовляється котушка. Зробимо каркас, на який буде намотується котушка – для цього береться металевий стрижень та обертається декількома шарами паперового скотчу. На закінчення роблять кілька витків скотчем клейкою сторін вгору.

Гучномовець

Більшість сучасних пристроїв розраховані на роботу з динаміками опором 8 Ом. Щоб отримати працездатний динамік нам належить розрахувати довжину проводу, необхідного для створення котушки.

Скористаємося формулою розрахунку опору провідника:

R=ρ*l\s,

де:

ρ – питомий опір провідника (для міді – 0,0175 Ом*кв.мм/м);

S – площа перетину дроту. Розрахунок проводиться за формулою: π*R2;

З вищенаведеної формули довжина провідника буде дорівнювати: l=R/ρ*S.

На наступному етапі необхідно намотати провід витком до витка на каркас. Щоб провід не розмотувався зверху можна обернути котушку ще одним шаром скотчу. Котушка готова таможна знімати її з каркаса.

Переходимо до виготовлення дифузора з паперу. Він має форму тарілки та невелику конусність. До його опуклій стороні необхідно приклеїти котушку. Також нам знадобиться невелика пружинка, яку можна виготовити з м'якого проводу, намотавши його на олівець.

Приступаємо до складання гучномовця. На лист картону потрібно покласти магніт, зверху циліндр з металу, а на кінець циліндру – пружину. На циліндр надягаємо дифузор. Щоб закріпити останній, необхідно виготовити смужки паперу, скласти їх гармошкою та приклеїти до основи-картону та по краях дифузора.

Заключний етап – зачищаємо дроти на котушці та під'єднуємо їх до звуковідтворюючого пристрою.

Назад в: Оповіщення, Безпека 26-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Принцип роботи системи оповіщення та трансляції
Принцип роботи системи оповіщення та трансляції

Принцип роботи системи оповіщення та трансляції дуже простий, по тому через архітектурних особливостей приміщення потрібні додаткові пристрої...

Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління...

Бездротові системи оповіщення: оповіщення по радіоканалу
Бездротові системи оповіщення: оповіщення по радіоканалу

Установка дротових систем оповіщення іноді може піднести проблеми з прокладанням кабелю, плутанину під час додавання нових шлейфів і так...

Всі статті