Каталог
+380Показати номер

Як зробити громовідвід своїми руками?

Як зробити громовідвід своїми руками?

Удар блискавки має нищівну силу та важко передбачуваний. Однак захиститися від стихії можна за допомогою нескладної конструкції – громовідводу. Про ефективність громовідводу, з яких матеріалів виготовляється, як зробити громовідвід своїми руками – в нашій статті.

Область захисту громовідводу

Громовідвід здатний захистити лише певний простір, який називається областю захисту громовідводу. Існує два типи громовідводів: А та Б. Найнадійнішим є перший тип, що гарантує захист в 99,5 %. Для типу Б ці цифри становлять 95 %. Мінімальний рівень захисту забезпечується на кордоні області.

Пристрій громовідводу

Конструкція громовідводу скjavascript:;ладається з наступних складових частин: блискавкоприймача, струмовідводу та контуру заземлення. Блискавкоприймач являє собою металевий стрижень, що підноситься над рівнем даху. Саме він приймає на себе удари стихії та повинен витримувати дуже великі навантаження. Виготовляють блискавкоприймач зі смугової, або круглої сталі перетином від 60 кв.мм. Його довжина повинна бути не менше двадцяти сантиметрів. Розміщують цю частину громовідводу вертикально, на найвищій частині даху.

Пристрій громовідводу

Струмовідвід являє собою товстий дріт діаметром не менше 6 мм, прокладати який слід в місцях можливого удару блискавки, наприклад на конику даху, або по фронтону. Кріпиться струмовідвід за допомогою скоб, хомутів на відстані близько 20 см від будівлі.

Наступною складовою громовідводу є заземлювач, за яким струм після удару блискавки відводиться у землю. Виготовляють його з матеріалу з мінімальним опором. Розташовується заземлювач на видаленні не менше п'яти метрів від ганку будинку та доріжок. У деяких випадках доцільно навколо нього звести огорожу радіусом 4 метри, щоб уникнути нещасних випадків під час грози.

Глибина залягання заземлювача варіюється залежно від складу грунту та близькості грунтових вод. Для сухого грунту використовують два стрижня довжиною від 2 метрів, об'єднаних перемичкою перетином 100 кв. мм. Конструкція з'єднується з струмовідводом за допомогою зварювання та вбивається в грунт на глибину до півметра.

У випадку з вологими ґрунтами, з невеликою глибиною залягання грунтових вод, виготовляють заземлювач з ресор, або куточків, закопуючи їх на глибину до 80 см. Чим глибше буде поміщений заземлювач, тим ефективніше буде захист від блискавки.

У процесі експлуатації громовідводу необхідно періодично перевіряти цілісність його сполук, тільки у цьому випадку ви можете бути впевнені в надійному захисті від природної стихії.

Назад в: Блискавкозахист 15-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті