+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити вимір заземлення – нові способи

Як зробити вимір заземлення – нові способи

Заземленням є електричне з'єднання металевих неструмопровідних частин побутових або промислових електроприладів, які можуть бути під напругою внаслідок замикання на корпус, із землею. Функція заземлення у виключенні можливого удару електричним струмом при зіткненні з корпусом або іншими нетоковедущими металевими частинами електроустановки, що під напругою.

Вимоги та параметри заземлення

Особливість дії захисного заземлення – це зниження напруги між корпусом приладу, що потрапили під напругу, та землею до максимально безпечного значення. Пристрої заземлення після монтажних робіт, а також періодично, один раз на рік проходять випробування за програмою «Правил улаштування та експлуатації електроустановок». У рамках програми відбувається випробування заземлення (заземлюючих пристроїв).

Пристрої вимірювання заземлення

Опір заземлюючого пристрою в будь-яку пору року не повинно бути вище 2, 4 та 8 Ом при напрузі 660, 380, та 220 джерел трифазного струму або 380, 220 та 127В джерел однофазного струму, за умови приєднання до нього нейтралей генераторів, трансформаторів або висновків від джерел однофазного струму.

Вибір приладу для вимірювання опору

Вимірювання опору заземлюючих пристроїв рекомендується проводити приладами М416, Ф4103-М1 або їх аналогами. Коротенько розглянемо їх описи: вимірювач заземлення М416, призначений для вимірювання опору пристроїв заземлення, може використовуватися для встановлення питомої опору грунтів. Прилад має діапазон вимірювань від 0.1 Ом до 1000 Ом та має чотири інтервалу: 0.1х10 Ом, 0.5х50 Ом, 2.0х200 Ом та 100х1000 Ом. Джерело живлення вимірювача – три гальванічні елементи, напругою по 1.5 В.

Прилад для вимірювання заземлення Ф4103-М1 служить для вимірювання опору пристроїв заземлення, питомого опору грунту й активного опору при наявності перешкод та при їх відсутності. Діапазон вимірювань приладу – від 0х0, 3 Ом до 0х15000 Ом, має 10 інтервалів. При вимірах напруги в мережах з напругою понад 36В, потрібно виконувати вимоги правил безпеки, встановлені для цих мереж. Тривалість безперервної роботи приладу не обмежена. Термін роботи – 10 років. Умови функціонування – від -25 °С до +55 °С. Габарити – 305х125х155 мм.

Загалом, можна сказати, що прилад Ф4103-М1 більш надійний, довговічний та функціональний.

Інноваційні способи вимірювання опору

На завершення огляду, хотілося б відзначити, що разом із звичайними способами вимірювання заземлення мається новий унікальний метод, що виключає необхідність відключення систем заземлення, пошуку зручних точок для монтажу додаткових електродів. Цей вид вимірювань незамінний в погодних умовах України (особливо в зимовий час), коли забити штир в мерзлу землю практично неможливо. Це вимір заземлення за допомогою спеціальних вимірювальних кліщів без застосування електродів.

На виготовленні цих приладів спеціалізується французька компанія Chauvin Arnoux. Серед вимірників заземлення, вироблюваних цією компанією можна виділити: кліщі С.А6410, С.А6412, С.А6415. Звичайно ж, вартість їх набагато вище, ніж у традиційних приладів.

Назад в: Заземлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Методика вимірювання опору заземлення
Методика вимірювання опору заземлення

Методика вимірювання опору заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, тому неправильно зроблене заземлення не буде...

Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки
Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки

Ось вже більш ніж півстоліття є однією з основних схем захисту для споживачів електричної енергії в багатьох країнах світу. Вона припускає...

Як зробити заземлення газового котла?
Як зробити заземлення газового котла?

Заземлення газових котлів, разом з установкою ПЗВ ( пристрій захисного відключення ) – це необхідна й обов'язкова умова при підключенні системи...

Всі статті