+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити правильне заземлення приватного будинку?

Як зробити правильне заземлення приватного будинку?

Заземлення використовується як захисний захід безпеки від ураження електричним струмом при пробої приладів на корпус. Його використання необхідно не тільки при експлуатації побутових електроприладів в приміщеннях зі збільшеною вологістю – адже у будь-якого електричного пристрою може проявитися несправність, і корпус може виявитися під напругою. А у випадку, якщо цей прилад підключений до водопроводу, то результати цієї неполадки можуть бути досить жалюгідними. Як же зробити правильне заземлення будинку?

Для цього не треба мати доскональних знань у сфері електротехніки або досвіду в роботі з електромонтажем (хоча деякі пізнання з цієї області все-таки необхідні). Не потрібні також і капітальні матеріальні витрати (але спеціалізований інструмент все ж знадобиться).

Монтаж заземлення своїми руками

Для побудови системи заземлення потрібно три або більше електрода, заглиблених у землю та зістикованих між собою за допомогою металевої смуги.

Далі викопуються ямки, за кількістю електродів глибиною приблизно на два багнети лопати та вбиваються в них кувалдою електроди максимально глибоко. Взаємне розташування штирів не обмежується – їх можна забити в ряд або якось інакше. Потім між ними роблять канавку для з'єднувального провідника.

Розташування штирів заземлення

За відповідним нормам треба, щоб довжина кожного штиря була не меншою 2м (залежить від опору грунту). Для виготовлення електродів можна взяти сталевий куточок 50х50 мм або сталеву трубу, щоб площа перерізу була від 150 мм 2, товщина стінки – від 3,5 мм. Мінімальна величина відстані між електродами не менше 1,2 м.

З'єднувальним провідником може бути сталева смуга, 40х4 мм (площа поперечного перерізу повинна бути не менше 50мм 2). З електродами смуга з'єднується тільки за допомогою зварювання.

Після того заземлення зі зробленого контуру заводиться всередину будинку. Для цього допускають використання сталевого дроту з площею розтину не від 50 мм 2 чи ту ж сталеву смугу. Потім з цієї смуги робиться з'єднання під болт на мідний дріт. Його перетин одно перетину фазного провідника харчування. Заземлення готове, але для перевірки його якості необхідно спеціальний прилад для вимірювання опору. У цьому випадку краще вдатися до послуг спеціалізованої організації або взяти в його оренду в профільному магазині.

Такий метод підходить тільки для приватних будинків. Монтаж заземлення цим методом в багатоповерховому будинку неможливий. Існує уявлення, що за відсутності системи заземлення можна зробити так зване занулення – з'єднання «земляних» жил які відходять до навантаження провідників з нульовим проводом. Цього робити не можна ні в якому разі. Якщо в мережі пропадає нуль, то корпуси електричних приладів, з'єднаних таким чином опиняться під напругою 220 В, що просто небезпечно.

Назад в: Заземлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке захисне заземлення та контур заземлення?
Що таке захисне заземлення та контур заземлення?

Заземлення – це електричне з'єднання системи електроживлення , або якийсь її точки із землею (ґрунтом) через заземлюючий пристрій. Ґрунт...

Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В
Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В

Заземленням електроустановки називають умисне електричне з'єднання цієї установки з заземлюючими пристроями. Згідно ПУЕ (правилам улаштування...

Як зробити заземлення в будинку своїми руками?
Як зробити заземлення в будинку своїми руками?

Заземлення являє собою електричне з'єднання електроприладу, або іншого предмету з провідного матеріалу з землею та включає в себе металеве...

Всі статті