+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Будь-який блискавковідвід формує біля себе чітко обмежений простір, можливість попадання у яке розряду блискавки фактично дорівнює нулю. Це простір, як правило, називається зоною захисту. Незважаючи на це, ймовірність ураження блискавкою об'єктів, що знаходяться у межах цієї зони трижневих, або стросових блискавковідводів, все-таки може становити у межах 1%.

Залежно від виду, взаиморасположения та кількості блискавковідводів, зони блискавкозахисту можуть мати форми різноманітної геометричної конфігурації.

Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці? Дуже сильно параметри зон захисту можуть залежати від співвідношення висоти орієнтування блискавки, до висоти безпосередньо блискавковідводу (відстані від розряду в його початковій стадії, при якому та відбувається орієнтування блискавки на блискавковідвід, до поверхні землі).

Розрахунок зон блискавкозахисту

В даний час користуються двома різними способами розрахунку зон блискавкозахисту. Різниця між ними укладено у визначенні значень захисних зон подвійних та багаторазових блискавковідводів. Зоною захисту стрижневого, одиночного блискавковідводу є конус, у вертикальному перерізі, з твірної, що виглядає, як ламана лінія.

Фахівці проводять розрахунок зони захисту блискавковідводу за спеціальними формулами. На жаль, рамки цієї статті не дозволяють заглибитися в методологію розрахунків. Обмежимося лише оглядом. Зробивши розрахунки, можна визначити, при заданих значеннях радіуса конуса, оптимальну висоту блискавковідводу. Для зони захисту подвійного стрижневого блискавковідводу однакової висоти визначення обрисів торцевих частин виробляють за розрахунковими формулами, виконуваних для визначення зони захисту одиночних блискавковідводів.

Встановлення блискавковідводу

Бувають випадки, коли громовідводи мають різну висоту. Принцип розрахунку зони захисту цього виду блискавковідводу, приводиться до наступного: спочатку розраховується зона захисту для відводу більшої висоти та торцева частина зони захисту другого. Потім, від вершини меншого блискавковідводу проводять горизонтальну лінію до перетину з твірної зони захисту більшого громовідводу. Ця точка перетину приймається умовно за вершину віртуального блискавковідводу, висота якого відповідає висоті меншого. Подальший хід розрахунків та побудов зони захисту аналогічний для двох блискавковідводів однакової висоти.

Зараз для автоматизації процесу побудови та розрахунків існує досить багато програм для визначення зон блискавкозахисту. Тут можна виділити такі, як: Model Studio CS Блискавкозахист, Електрик 7.5, Блискавкозахист 1.0, ElectriCS Storm 2.7.009 та багато інших аналогічних прикладних програмних продуктів.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 08-07-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Внутрішній та зовнішній блискавкозахист будівель та споруд
Внутрішній та зовнішній блискавкозахист будівель та споруд

Захист будівель від попадань блискавки – це дуже важлива та відповідальна справа, оскільки від цього залежить не тільки збереження будівлі,...

Класична схема блискавкозахисту та її монтаж
Класична схема блискавкозахисту та її монтаж

На сьогоднішній день існує безліч виробників систем блискавкозахисту, кожен з яких пропонує своє обладнання та способи їх монтажу. Класична...

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку
Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку – це відповідальна й серйозна справа, оскільки пов'язана із гарантуванням безпеки...

Всі статті