+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити систему «розумний будинок» своїми руками?

Як зробити систему «розумний будинок» своїми руками?

Система інтелектуального управління інженерними комунікаціями, приладами та пристроями, або «розумний дім», покликана не тільки підвищити рівень комфорту, але і допомогти людям з обмеженими можливостями.

Концепція «розумний дім» може застосовуватися до всього, що може бути автоматизовано. Регулятори освітлення, датчики руху – все це елементи описуваної нами системи. Тому, перш за все ми повинні визначитися з цілями, які ми переслідуємо при побудові системи, оскільки варіантів автоматизації безліч. Також необхідно реально оцінити свої можливості – знадобляться не тільки знання, а й навички, вміння виконувати роботи різної технічної складності. Сьогодні споживачеві пропонуються вже готові проекти «розумний дім», але їх вартість досить висока.

Рівень автоматизації може бути надзвичайно високою та для того, щоб зробити систему «розумний будинок» своїми руками знадобляться кардинальні зміни в електричній схемі будинку, із залученням фахівців різних напрямків. Тому ми торкнемося лише частина можливих схем, які ви зможете самостійно реалізувати для управління тим чи іншим пристроєм, або процесом.

Освітлення

Це один з простих та основних способів підвищення рівня комфорту. Для управління рівнем освітленості в приміщеннях необхідно придбати диммер. Пристрій підбирається виходячи з присоединяемой до нього навантаження, а також способу розміщення. В останньому випадку існує три варіанти: у світильнику, спільно з вимикачем, або в розподільному щитку.

Умный дом

Удосконалити схему можна за допомогою включення в ланцюг датчика руху – у цьому випадку світло буде включатися при появі в приміщенні людини.

Інженерні системи

Що таке комфорт? Це оптимальна температура та вологість. Встановивши датчики температури та вологості, зв'язавши їх з комутаційними пристроями можна автоматично включати підігрів підлоги, систему вентиляції, опалювальні прилади.

Безпека

Захищати свій будинок можна та потрібно не тільки від несанкціонованого проникнення, але і від надзвичайних ситуацій, що виникають в його стінах. Щоб убезпечити себе можна обладнати відповідні приміщення датчиками задимлення, загазованості, протікання. Вони можуть служити не тільки для оповіщення про виниклу надзвичайної ситуації, але й запобігати негативні наслідки, наприклад датчик загазованості, може застосовуватися спільно з електроклапаном, який перекриє подачу газу при його високій концентрації.

Для захисту своєї території від вторгнення можна використовувати датчики руху, присутності, камери відеоспостереження, встановивши їх у місцях можливого проникнення зловмисників. Вони допоможуть не тільки встановити факт проникнення, але і зафіксувати його на відео, оповістити присутніх в будинку та тих, хто перебуває за його межами за допомогою GSM-шлюзу.

Назад в: Диспетчеризація, Безпека 25-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Автоматизація заводу та його виробництва
Автоматизація заводу та його виробництва

У наш час – час стрімкого розвитку та впровадження інноваційних технологій часто постає питання автоматизації виробничих процесів. Що ж таке...

Система управління та диспетчеризації сучасних будівель
Система управління та диспетчеризації сучасних будівель

Диспетчеризація за своєю суттю є процесом оперативного управління, контролю та координації із застосуванням передачі інформації між об'єктами...

Що таке комплексна автоматизація підприємства?
Що таке комплексна автоматизація підприємства?

Для ефективного управління сучасним підприємством будь-якого профілю діяльності життєво необхідна система комплексної автоматизації. Що ж...

Всі статті