+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?

Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?

Заземлення приватного будинку необхідно з метою захисту від уражень електричним струмом людей, а також в цілях захисту від загорянь. У цій статті ми навчимо Вас, як правильно зробити заземлення в приватному будинку, або на дачі?

Слід викопати три ямки невеликої глибини в 40-50 см та забити в них три штирі, електроди, як можна глибше кувалдою.

Розташувати електроди можна як завгодно, хоч в ряд, хоч трикутником, це не суттєво, головне глибше, що забезпечить ефективну роботу заземлення. Зробити канавки між електродами забитими в землю для з'єднувальних проводів та електродів.

Необхідно повною мірою відповідати нормам, такими як:

  • довжина електрода, яка повинна бути 2 метри, не менше;
  • використовувати можна стандартний сталевий куточок, розміром 50 на 50, або водостічну трубу, головне щоб перетин було не менше 150 мм, при товщині стінок 3,5 мм, та не менше, якщо труба мінімум 32 мм;
  • слід врахувати те, що між електродами повинна бути відстань в 1,2 м.

З'єднання контуру заземлення

З'єднати електроди можна за допомогою виключно зварювання та ніяк інакше, болти не підійдуть, тільки зварюванням з'єднується смуга з електродами, це дуже важливо, причому можна використовувати смугу в 40 мм краще сталеву, перетином 50 мм в квадраті.

Контур заземлення будинку

Після чого заводять заземлення від готового контуру до будинку, також сталевим дротом, перетином 50 мм кв. Краще всього використовувати ту ж смугу в 40 мм (4 на 40 мм).

Завівши в будинок, роблять перехід у вигляді болтового з'єднання, на гнучкий, а краще мідний дріт, причому слід врахувати, що перетин його повинен відповідати перетину живлячого фазного проводу.

Безумовно, хочеться зауважити, що всіма цими тонкощами володіють фахівці, які досконало володіють навичками того, як правильно зробити заземлення в приватному будинку, або на дачі, до яких та слід звертатися з цих питань, тому що дотримання всіх цих правил, обов'язкових для того, щоб зробити заземлення будинку якісно та надійно, з метою захисту домочадців, а також щоб уникнути виникнення пожеж.

Назад в: Заземлення, Електрика 30-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити заземлення газового котла?
Як зробити заземлення газового котла?

Заземлення газових котлів, разом з установкою ПЗВ ( пристрій захисного відключення ) – це необхідна й обов'язкова умова при підключенні системи...

Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В
Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В

Заземленням електроустановки називають умисне електричне з'єднання цієї установки з заземлюючими пристроями. Згідно ПУЕ (правилам улаштування...

Як правильно зробити заземлення будинку?
Як правильно зробити заземлення будинку?

Сьогодні багато електроприладів, покликаних полегшити наше життя, разом з благами несуть і чималу небезпеку, у вигляді пошкоджень ізоляції,...

Всі статті