+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Структура мережі GSM та її можливості

Структура мережі GSM та її можливості

Що собою являє стандарт мережі GSM? Це глобальний стандарт мобільного зв'язку. GSM включає в себе аналоговий стільниковий зв'язок, цифровий стільниковий зв'язок та широкосмуговий цифровий стільниковий зв'язок, який комутується багатоцільовими комп'ютерними мережами, в т. ч. Інтернет. Переважно, всі засновані на стандарті GSM послуги, зосереджені в телефонії.

Структура мережі GSM

Структура мережі GSM складається з трьох основних підсистем. Це базові станції – BSS, підсистема комутації – NSS та центр технічного обслуговування – OMC. Кожна з підсистем включає до себе обладнання та компоненти, які контролюють прийом/передачу сигналу, управлінням черговістю сполук, швидкістю передачі даних та управлінням усією мережею. Також, в окремій групі устаткування GSM виділені термінальні пристрої – рухливі станції або іншими словами мобільні телефони (стільникові).

Можливості мережі GSM?

Стандарт зв'язку GSM володіє такими можливостями та забезпечує підтримку наступного переліку послуг, як:

 • Передача голосової інформації та факсимільних повідомлень.
 • Передача даних: синхронний/асинхронний обмін даними. Сюди ж включена пакетна передача даних – GPRS або за допомогою системи передачі даних за допомогою комутованих каналів HSCSD.
 • Переадресація, заборона виклику.
 • Очікування дзвінка. Ця послуга в стільниковому зв'язку дозволяє приймати вхідний дзвінок у той час, коли вже ведеться розмова. При цьому перший абонент як і раніше може перебувати на зв'язку або відключитися від розмови.
 • Утримання виклику. Не розриваючи зв'язок з одним абонентом, можна зателефонувати іншому абоненту або прийняти вхідний дзвінок;
 • Визначення номера вхідного дзвінка.
 • Антивизначник номера. Тобто, можна заборонити визначення власного номера при дзвінку іншому абоненту.
 • Автоматичний міжнародний роумінг.
 • Передача коротких повідомлень SMS.
 • Конференц-зв'язок (телеконференція), яка дозволяє об'єднати до 5 абонентів в єдину групу. Переговори ведуться між усіма членами групи в один час.
 • Груповий виклик.
 • Можливість створення закритої групи, що включає в себе до десяти абонентів. Члени групи можуть зв'язуватися тільки між собою.
 • Інформація про вартість розмови.
 • Обслуговування додаткової лінії. Користувач може придбати два номери, які будуть приписані до одного й того ж модулю SIM. При цьому зв'язок виконується по 2 лініях, з наданням абоненту двох рахунків.
 • Голосова пошта. Ця послуга дозволяє в автоматичному режимі переводити будь-які вхідні дзвінки на персональний автовідповідач абонента мережі GSM.

Вибір мережі GSM

Вибір мережі відбувається автоматично, коли абонент знаходиться в зоні дії «домашнього» оператора стільникового зв'язку. Якщо абонент приїхав зі своїм стільниковим телефоном в іншу країну, то оператором зв'язку для нього реєструється гостьовий доступ. Часто на вибір абонента надається кілька мереж на вибір. Причому їх зони дії та тарифи можуть розрізнятися дуже кардинально. Реєстрації телефону в мережі може відбуватися вручну або автоматично. Автоматично буде обрана та мережу, де в даний момент часу спостерігається максимальний рівень сигналу. В ручному режимі абоненту надається список з усіх можливих мереж. З них йому належить зробити вибір.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 13-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Запис телефонних розмов – складова бізнес процесу
Запис телефонних розмов – складова бізнес процесу

Велика кількість компаній створюють call-центри, які призначені для обслуговування клієнтів та надання їм різного роду консультаційної...

Які бувають види мереж зв'язку?
Які бувають види мереж зв'язку?

Стільникова мережа є однією з різновидів мобільної мережі, яка працює за принципом сотів. Це означає, що зона, яку покриває мережа, ділиться...

Правильний вибір АТС для середнього та малого бізнесу
Правильний вибір АТС для середнього та малого бізнесу

При наявності не великого капіталу люди часто задаються питанням, як зробити правильний вибір АТС для середнього та малого бізнесу? При виборі...

Всі статті