+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як обрати джерело безперебійного живлення для котеджу?

Як обрати джерело безперебійного живлення для котеджу?

Життя у приватному будинку за містом має свої явні переваги. Однак мешканцям заміських котеджів доводиться пристосовуватися до деяких особливостей свого проживання. Одна з них – можливі перебої у подачі електроенергії. Без багатьох досягнень цивілізації, які потребують в електричному струмі, якийсь час людина цілком може обійтися, але наприклад, зупинка котла в зимову холоднечу, загрожує обернутися великими неприємностями.

Уникнути зупинки опалювальної системи та виходу з ладу електроніки можна за допомогою ДБЖ – джерел безперебійного живлення. Складаються такі пристрої з перетворювача із зарядним пристроєм та групи акумуляторів, які схожі з безперебійними джерелами живлення, застосовуваними для електропостачання персональних комп'ютерів. Такий ДБЖ забезпечить протягом певного періоду часу працездатність вашої техніки, а при тривалих перебоях в електропостачанні дозволить перемкнутися на живлення від генератора. ДБЖ здатні забезпечувати потужність до 18 кВт, а ємність акумуляторів залежить від кількості батарей та може нарощуватися.

Джерела безперебійного живлення

Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент ДБЖ, як від маловідомих виробників з Китаю, так і від світових брендів. Як обрати джерело безперебійного живлення для котеджу? У першу чергу необхідно визначити його потужність, виходячи із загальної кількості споживачів електричного струму у вашому будинку, робота яких не повинна перериватися в моменти перебоїв з подачею електрики. До отриманих цифр слід додати ще 20-25%, оскільки більша частина обладнання при включенні потребує збільшеному стартовому струмі. На підставі потужності та прогнозованого часу відключення визначається ємність акумуляторних батарей, яка також повинна братися із запасом, щоб не допускати перевищення глибини розряду в акумуляторах більш, ніж на 25%. Вихідна напруга батарей може становити 12, 24, або 48 вольт. Тільки після ретельного аналізу цих показників можна буде приступити до його монтажу.

Вибір ДБЖ

Перевагу при виборі ДБЖ варто віддавати пристроям з «байпасом». Це можливість переходу на живлення від акумуляторних батарей при відключенні електроенергії.

Джерела безперебійного живлення поділяються на такі типи:

  • Офф-лайн – найбільш прості моделі ДБЖ, включаються при падінні напруги, або відключенні електропостачання.
  • Лінійно-інтерактивні – оснащуються стабілізатором напруги, вважаються найбільш ефективними пристроями при частих скачках напруги, дозволяють продовжити термін експлуатації акумуляторів та захистити обладнання.
  • Он-лайн – у приватних проектах застосовуються рідко, перетворюють змінний струм в постійний, а потім у стабілізований змінний. Використовуються у випадках, коли потрібна безперебійна робота високочутливого обладнання.

У місцях, що здійснюють продаж ДБЖ, допоможуть підібрати обладнання та здійснити розрахунок. Так, наприклад, для котеджу середніх розмірів знадобиться система з джерела безперебійного живлення потужністю 15 кВт та чотирьох акумуляторів загальною ємністю 200 Ач.

Назад в: Електроживлення, Електрика 15-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації
Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації

Щоб забезпечити надійну електричну мережу в офісі варто продумати всі тонкощі до дрібниць. Кожен керівник знає, що збої в роботі електрики...

З чого складається система безперебійного електроживлення?
З чого складається система безперебійного електроживлення?

Загальні електричні мережі, якими користуються в сучасності, як правило, відрізняються невисокою якістю електроенергії. Так, часто...

Для чого та де використовуються комутаційні елементи?
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів,...

Всі статті