+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як вибрати оптоволоконний кабель?

Як вибрати оптоволоконний кабель?

В даний час оптичний кабель (ОК) знаходить широке застосування практично на всіх існуючих лініях зв'язку (міжнародних, міжміських, міських, локальних тощо).

Необхідно розуміти, що оптоволоконний кабель – це, перш за все, фізичне середовище для передачі даних різного типу. І тому, для характеристик ОК, використовуються такі параметри, як швидкість та ємність передачі, потенціал подальшого збільшення пропускної спроможності та перешкодозахищеність. Як вибрати оптоволоконний кабель?

Характеристики оптоволоконного кабелю

У різних мережах мають важливість та інші різні характеристики. Наприклад, у мережах, де дані передаються між різними вузлами зв'язку, велике значення має смуга пропускання та ступінь надійності кабелю. У мережах же, де дані передаються безпосередньо абоненту (мережах доступу), упор робиться на гнучкість, мала вага, економічність, простоту інсталяції та інші.

Ми приділимо увагу оптоволоконним кабелях для мереж доступу, так як на них знаходять застосування ОК самих різних модифікацій.

Спочатку розіб'ємо мережа доступу на три частини:

  • магістральний ділянку;
  • розподільний ділянку;
  • абонентський ділянку.

З'єднання вузлів

Магістральний ділянку мережі з'єднує головний вузол зв'язку з першим розподільчим вузлом. Він є самим відповідальним з усієї мережі та найбільш протяжним. Збій на цій ділянці паралізує роботу всієї мережі і тому, застосовувані тут оптичні кабелі повинні забезпечувати максимальну надійність.

Оптичний кабель

На магістральному ділянці не варто економити на вартості кабелю, враховуючи ту обставину, що сумарна протяжність цієї ділянки зазвичай набагато менше сумарних протяженностей розподільного та абонентського ділянок разом узятих. Також, для подальшого розвитку мережі, на даній ділянці в обов'язковому порядку необхідно передбачити запас волокон в оптичних кабелях.

Розподілені ділянки розташовані між розподільними пристроями. На цих ділянках можна використовувати менш дорогі кабелю, але це зовсім не означає, що можна знехтувати надійністю монтажу. Так як вони мають меншу довжину, то їх простіше замінити в разі пошкодження. Запас волокон робиться тут не надто великим тому, що у випадку розширення мережі, доцільніше додати ще кабель, ніж прокладати кабель з великим запасом волокон на майбутнє.

І нарешті, кабелі абонентських ділянок, які виконують функцію по з'єднанню розподільних пристроїв з пристроями користувачів. Їх головна особливість в тому, що вони мають відносно малу довжину та велику кількість. Запасом волокон у кабелі на цих ділянках зазвичай нехтують.

При виборі ОК для цих ділянок зазвичай керуються двома умовами:

  • має бути передбачений захист волокон від механічних пошкоджень, пошкоджень гризунами та інше, у силу того, що зазвичай ці кабелю прокладаються всередині приміщень;
  • абонентські кабелі повинні мати зовнішню оболонку, яка не поширює горіння.

У випадках, коли оптоволоконні кабелі використовуються в якості сполучних шнурів (наприклад, в патч-корд), враховується в основному їх стійкість до механічних впливів (ривків, ударам, вигинів тощо.). У цих випадках зазвичай використовуються одно, або двох волоконні ОК, з оболонкою, що не підтримує горіння.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 19-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого використовують медіаконвертер?
Для чого використовують медіаконвертер?

Медіаконвертери – це пристрої, що використовуються для перетворення середовища розповсюдження сигналу із одного типу в інший. Під такого роду...

Загальна характеристика інформаційних систем
Загальна характеристика інформаційних систем

Інформаційна система (ІС) – це система, яка надає інформацію зацікавленим у ній особам та включає до себе інформаційну мережу, людські,...

Оптичні кабелі: різновиди та характеристики
Оптичні кабелі: різновиди та характеристики

Волоконно-оптичний кабель фахівці вважають одним з найбільш перспективних видів кабельної мережевої продукції. Саме завдяки оптоволокну...

Всі статті