+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як вибрати силовий кабель або провід?

Як вибрати силовий кабель або провід?

Силовим кабелем називається один або кілька, ізольованих провідників, укладених у захисну оболонку. Він призначений для безпечної передачі електричної енергії на відстань на виробництві та в побуті.

Враховуючи величезну різноманітність пропонованої нам кабельної продукції, при виборі електричного кабелю, необхідно керуватися наступними факторами. Необхідно визначитися з матеріалом струмопровідної жили. Вона може бути алюмінієва або мідна. Мідь перевершує алюміній за своєю провідності та менш схильна до корозії. Але ціна на мідний кабель значно вище.

Також потрібно враховувати навантаження на кабель з урахуванням запасу потужності. Для цього, підсумовуємо всю споживану потужність споживачів, для яких призначений обираний кабель. Потужність будь-якого електричного приладу вказана в його технічному паспорті.

Зробимо розрахунок площі поперечного перерізу струмопровідної жили.

Для цього використовується формула S = П х R2, де:

  • S – площа поперечного перерізу;
  • П – число ПІ;
  • R – радіус провідника.

Підбір перетину

Як вибрати силовий кабель або провід? Підбираючи силовий кабель, необхідно розбиратися в його маркуванні. Наприклад, перша буква А – вказує, що кабель зроблений з алюмінію (якщо він мідний, то літера не ставиться). Друга буква маркування вказує матеріал оболонки (наприклад, буква В – вказує на те, що оболонка кабелю зроблена з полівінілхлориду).

Силовий кабель

Присутність в маркуванні букви Г говорить про те, що він гнучкий. Якщо ж в кінці маркування стоять літери «нг», то це означає, що кабель не схильний до горіння. Виходячи з умов монтажу, підбирається вид ізоляції кабелю. Так, наприклад, для прокладки кабелю в умовах високої вологості необхідно, щоб кабель мав спеціальну захисну оболонку та свинцевий покрив.

В залежності від живлячої напруги споживача (220В або 380В) підбирається кількість струмопровідних жил у кабелі. Наприклад, якщо потрібно живити електричний двигун (живленням 380В та потужністю 16кВт), нам потрібен п’ятижильних мідний кабель з перетином трьох жил не менше 2,5 мм2, або п’ятижильних алюмінієвий кабель з перетином трьох жил не менше 6мм2. Три жили у цьому випадку грають роль фазних провідників, одна-роль робочого нуля та ще одна використовується для заземлення. Перетин струмопровідних жил обов'язково вказується в маркуванні.

І в висновку додамо, що при виборі кабелю або проводу необхідно враховувати запас довжини (для виконання різних вигинів та інше під час монтажу). Також, в деяких випадках, передбачається запас додаткових жив.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів,...

Проектування кабельних ліній на об'єктах
Проектування кабельних ліній на об'єктах

В умовах постійного розростання міст зростають та розміри їхнього споживання електроенергії. Кожен новий житловий будинок, торгівельний центр...

Як прокласти силовий кабель 220В до ТКД?
Як прокласти силовий кабель 220В до ТКД?

Даними рекомендаціями передбачається, що електропостачання ТКД буде здійснюватися від не облікової групи головного розподільного щита (ГРЩ)...

Всі статті