+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як обрати світлодіодні лампи для дому?

Як обрати світлодіодні лампи для дому?

Основні переваги світлодіодних ламп, з якими вже встиг познайомитися споживач – енергоефективність та довгий термін служби. Як запевняє виробник, світлодіодні лампи можуть служити більше двадцяти років. Перші світлодіоди з'явилися наприкінці 20-х років минулого сторіччя, але як джерело освітлення для дому стали використовуватися зовсім недавно. Коли-небудь вони обов'язково витіснять лампи накалювання та так звані енергозберігаючі лампи. Як вибрати світлодіодні лампи для дому, які параметри при цьому повинні враховуватися?

Світловий потік

Вати – саме на них ми звертаємо увагу при покупці ламп накалювання, хоча вони не є характеристикою світлового потоку. У них існує пряма залежність межу споживаної енергією та світловим потоком, але у світлодіодів такої немає. Характеристикою світлодіодних ламп є світловий потік, вимірюваний у люменах (лм) – цей параметр є визначальним при виборі освітлювальних приладів.

Колірна температура та спектр випромінювання

Колірна температура вимірюється в Кельвіна та визначає колір освітлення. Чим менше це число, тим світло тепліше. Звична для нас лампа накалювання має колірну температуру від 2700 до 3500К. Білий холодний колір – 5500-6500К.

Лампи накалювання

Світло ламп накалювання має жовтуватий відтінок – приємний для очей та оптимальний для організму в цілому, оскільки лише в незначній мірі здатний пригнічувати вироблення мелатоніну. Сучасні світлодіодні лампи випускаються в широкому діапазоні кольорів, одержуваному при поєднанні RGB-світлодіодів різних кольорів (RGB-LED). У звичайних світлодіодних джерелах освітлення, білий світ отримують шляхом покриття люмінофором синього світлодіода.

Однак навіть в лампах з теплим світлом є синій спектр, тому їх встановлення рекомендовано тільки у робочих приміщеннях. Синій спектр здатний підвищувати рівень уваги, швидкість реакції людини, але в нічний час він надає більшою мірою негативний вплив на організм.

Індекс передачі кольору (CRI)

Індекс передачі кольору – це показник присутності в світлі лампи інших кольорів. Його значення може варіюватися від 0 до 100. Комфортна для людини передача кольору починається при CRI рівному 80.

Термін експлуатації

Зазначений виробником термін служби в 20-50 тис. Годин, як правило, рідко досяжний. Його тривалість залежить від якості компонентів та збірки. Приблизно розрахувати термін служби можна на підставі зазначеного числа включень. Якщо це 20 тис. І світло в приміщенні включається 10 разів на день – орієнтовний термін служби складе 5 років.

Пульсація світла

Якісні світлодіодні лампи позбавлені такого недоліку як пульсуюче світло, який надає негативний вплив на нервову систему людини. Наявність пульсації можна встановити за допомогою фотокамери, навівши її на джерело освітлення.

Назад в: Освітлення, Електрика 27-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити зовнішній монтаж кабелю?
Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Кожен з нас розуміє, що для нормальної роботи будь-якої електричної лінії потрібно, щоб всі її елементи були правильно з'єднані. Практика...

Освітлення офісів – вибір джерел світла
Освітлення офісів – вибір джерел світла

Надання офісному персоналу зручних робочих місць вимагає рівномірного освітлення. Цього можна досягти шляхом комбінування загальних та місцевих...

Для чого та де використовуються комутаційні елементи?
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів,...

Всі статті