+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як обрати ПЗВ для квартири?

Як обрати ПЗВ для квартири?

Вибрати ПЗВ для квартири допоможе розуміння того, що струм витоку приладів може викликати помилкове спрацьовування диференціальних вимикачів. Щоб цього не відбувалося, користуються простим правилом – сума струмів витоку підключених приладів не повинна перевищувати 1/3 від струму витоку ПЗВ. Наприклад, якщо пристрій живиться струм витоку в +20 мА, то їх сума підключених приладів повинна бути не більше 6,6 мА.

Характеристики ПЗВ

ПЗВ, або пристрій захисного відключення мають такі характеристики:

  • Напруга – 220/380 вольт.
  • Кількість полюсів. Двополюсні вимикачі – для однофазних мереж, четирёхполюсние – для трифазних. 
  • Струм навантаження – 10-100 А. 
  • Струм витоку – 10-500 мА. 
  • Тип диференціального струму – змінний, постійний, пульсуючий.

У квартирі до приладів, що споживають електричну енергію, надходить синусоїдальний струм, отже, і витік теж матиме синусоїдальну форму. У цьому випадку вибір зупиняють на диференціальних вимикачах типу АС.

У звичайній квартирі використовують двополюсні ПЗВ на номінальну напругу 230 вольт та струм до +32 А. Щодо струму витоку, то тут, як і говорилося вище вибір необхідно зупинити на пристроях з достатнім запасом за цим показником, щоб не допустити помилкових спрацьовувань. Для квартири оптимальним вибором будуть пристрої, розраховані на витік в 30 мА.

Встановлення ПЗВ

У приватних котеджах, як правило, використовують четирёхполюсние вимикачі. Для надійного захисту роблять встановлення декількох ПЗВ. Схема електроживлення найчастіше має безліч розгалужень, тому вимикачі необхідно встановлювати на кожному з них – електрощиті, першому та другому поверсі, прибудовах і т.д.

У електрощиті на вводі використовують пристрої, розраховані на струм витоку 100 мА та вище. Перевагу слід віддавати вимикачів із затримкою відключення. Для решти приміщень можна використовувати такі ж пристрої захисту, як і для квартири – з струмом витоку до 30 мА, тип А або АС.

У старих будинках через наявність електропроводки з зносилася ізоляцією і як наслідок часто виникаючими струмами витоку, використовувати ПЗВ недоцільно. У цьому випадку рекомендується використовувати розетки з вбудованими диференціальними вимикачами.

Назад в: Електроживлення, Електрика 26-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Які бувають види джерел безперебійного живлення?
Які бувають види джерел безперебійного живлення?

Пристрої безперебійного живлення (UPS) – це вторинні джерела електропостачання , призначення яких забезпечити обладнання, до якого він...

Розводка електропроводки в квартирі
Розводка електропроводки в квартирі

З ростом прогресу в наших квартирах з'явилася величезна кількість всіляких сучасних електроприладів, які покликані полегшувати наше життя, тому...

З чого складається система безперебійного електроживлення?
З чого складається система безперебійного електроживлення?

Загальні електричні мережі, якими користуються в сучасності, як правило, відрізняються невисокою якістю електроенергії. Так, часто...

Всі статті