+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як обрати веб-камеру для комп'ютера?

Як обрати веб-камеру для комп'ютера?

Веб-камера призначена для передачі зображення на персональний комп'ютер з наступною його трансляцією через локальну мережу, або глобальну мережу Інтернет.

Для того, щоб вибрати веб-камеру для комп'ютера слід звернути увагу на наступні параметри:

  • тип матриці;
  • роздільна здатність матриці;
  • чутливість;
  • кількість кадрів в секунду;
  • фокусування;
  • наявність вбудованого мікрофона;
  • інтерфейс;
  • кріплення.

Існує два типи матриць, застосовуваних у сучасних веб-камерах:

  • CMOS. Матриці даного типу володіють низьким енергоспоживанням, дешеві у виробництві, але мають низьку світлочутливість, через що при недостатньому освітленні можлива поява шумів.
  • CCD. Основна перевага даних матриць – висока світлочутливість, низький рівень шуму навіть при низькій освітленості.

Роздільна здатність матриці – це кількість пікселів, із яких вона складається по діагоналі та горизонталі. Чим більше елементів формують зображення – тим більш якісне зображення можна отримати. Зазвичай дозвіл вказується у мегапікселях. Наприклад, матриця в 0,3 Mpx – це дозвіл 640х480, 1,3Mpx – 1280х1024 і т.д.

При встановленні освітлення слід звернути увагу на чутливість камери – це величина, від якої залежатиме комфортна робота при різних рівнях освітлення. Вимірюється вона в люксах.

Веб-камера для ПК

Наступним важливим параметром веб-камери є кількість кадрів в секунду, або частота оновлення кадрів. Для плавної трансляції відео рекомендуємо вибирати пристрої з частотою оновлення не менше 30 кадрів у секунду.

Всі сучасні камери оснащені функцією автоматичного фокусування та автоматичної корекції яскравості зображення. Остання автоматично змінює параметри експозиції в залежності від рівня освітленості в приміщенні.

Практично усі веб-камери оснащуються вбудованими мікрофонами, та лише в рідкісних випадках вам доведеться скористатися окремим пристроєм для запису голосу. Необхідно мати на увазі, що звук від вбудованого мікрофона може передаватися на комп'ютер у цифровому та аналоговому вигляді. В останньому випадку камера забезпечена додатковим 3,5 мм штекером для підключення до аудіовходу звукової карти. Перевагу варто віддавати першому варіанту, який істотно спрощує настройку та підключення пристрою.

Залежно від уподобань користувача камера може забезпечуватися підставкою для установки на рівній поверхні або спеціальної прищіпкою, що дозволяє закріпити її, наприклад на моніторах.

Велика частина веб-камер підключається до комп'ютера за допомогою USB-інтерфейсу. Останнім часом з'явилися моделі, які використовують для з'єднання Wi-Fi або Bluetooth технології.

Назад в: Відеоконференцзв'язок, Інформатизація 26-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Відеоконференція Polycom: огляд обладнання та можливостей
Відеоконференція Polycom: огляд обладнання та можливостей

Компанія Polycom (Поліком) відома всьому світу, як один з провідних постачальників готових комплексних рішень у сфері організації...

Як вибрати обладнання для відеоконференцій?
Як вибрати обладнання для відеоконференцій?

Відеоконференція – це різновид комунікаційних послуг, який дозволяє створити віддалене спілкування зручним, простим та дешевим, найбільш...

Організація відеоконференцій для підприємства
Організація відеоконференцій для підприємства

Дослідження в області комунікацій показали, що плідність діалогу між співрозмовниками велика, якщо у людей є можливість сприймати партнера по...

Всі статті