+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Які бувають види блискавкозахисту?

Які бувають види блискавкозахисту?

Сьогодні блискавкозахист є цілим інженерно-технічним комплексом обладнання для нівелювання, або запобігання небезпечних впливів від розрядів блискавки. В Україні захист від атмосферної електрики регулюється на державному рівні. В даний час всі будівлі та споруди повинні бути обладнані тим чи іншим видом блискавкозахисту. Які бувають види блискавкозахисту?

Види блискавкозахисту

Як і будь-яка інженерна система, блискавкозахист будівель та споруд ділиться на: пасивну та активну.

Класична, або пасивна система блискавокозахисту являє собою таку конфігурацію: блискавкоприймач, блискавковідвід, заземлювач та пристрій урівноваження потенціалів. Така система застосовується найбільш часто для захисту від розрядів атмосферної електрики житлових будівель, приватних домоволодінь та інших споруд. Вона обходиться досить недорого, так, як в даному випадку не використовуються дорогі активні елементи.

Класична система блискавкозахисту

Активна система блискавкозахисту – більш сучасна та досконала. У даному випадку використовується активне обладнання, штучно створює навколо себе іонізоване поле, яке генерує зустрічний до блискавки потоковий розряд, за рахунок більшої електричної напруженості. Це, в свою чергу, здійснює тяжіння розряду блискавки до блискавкоприймача. Ця система коштує значно дорожче, ніж пасивна. Її краще всього використовувати для захисту промислових підприємств, висотних будівель, складських комплексів та інших споруд з великою площею.

Нормативні документи, стандарти та норми

Основним документом, що регламентує питання влаштування систем блискавкозахисту є Національний стандарт України «Улаштування блискавкозахисту будівель та споруд ДСТУ Б В.2.5-38: 2008». Крім нього існує цілий ряд нормативних документів таі положень, що регулює встановлення блискавковідводів та монтаж систем блискавкозахисту.

Компанії, які займаються розробкою проектів по захисту від блискавок, а також установкою, монтажем та налагоджувальними роботами зобов'язані мати ліцензію МНС України. В іншому випадку діяльність цих підприємств просто незаконна.

Отже, для Вашої будівлі, або споруди система блискавкозахисту не просто необхідна, а навіть обумовлена на державному рівні. А який різновид блискавкозахисту вибрати, активний чи пасивний, вирішувати вже Вам.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 21-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Чи потрібен блискавкозахист димарів?
Чи потрібен блискавкозахист димарів?

У наш час є думка, що удари грози найчастіше вражають висотні споруди. Насправді дане питання є предметом постійного обговорення, з цікавими...

Для чого потрібний блискавкозахист промислових будівель?
Для чого потрібний блискавкозахист промислових будівель?

Грози та розряди блискавок – явище досить часте у наших широтах. Багато збитків доставляють блискавки, потрапляючи в будь-яку будівлю, або...

Застосування пристрою блискавкозахисту
Застосування пристрою блискавкозахисту

Характеристики пристрою блискавкозахисту (грозозахисту) обумовлюють забезпечення повноцінної безпеки як об'єкта, так і людей, що є найбільш...

Всі статті