Каталог
+380Показати номер

Які бувають системи структурованих кабельних мереж?

Які бувають системи структурованих кабельних мереж?

Структурована кабельна мережа (СКМ) – складна інженерна система, яка служить для передачі енергії та інформації між пристроями генерації сигналу (електричної енергії) та споживчими (для користувача) пристроями на об'єктах, підключених до кабельної лінії.

За допомогою СКМ виконується з'єднання безлічі інформаційних і енергонесущіх сервісів в єдину мережу, що діє на загальних принципах передачі сигналів, енергопостачання, а також контролю, управління і захисту.

Розрізняють два основних типи СКМ: слабкострумові і силові. Силова мережа служить для енергопостачання електричних пристроїв на об'єкті. Слабкострумові мережі служать для обміну інформацією та передачі командних сигналів на виконавче обладнання.

Види СКМ

Сучасні СКМ практично всіх офісних або промислових об'єктів включають наступні підсистеми:

  • електросилові;
  • освітлювальні;
  • комп'ютерні;
  • телефонні;
  • СКУД;
  • пожежні;
  • охоронні;
  • відеоспостереження;
  • оповіщення.

З них до силових відносяться мережу електропостачання і освітлення. Решта вимагають низької напруги електроструму і відносяться до слабкострумових.

Мережа енергопостачання і освітлення

Її основними компонентами є:

  • електрощит;
  • електрощитове обладнання (автоматика, УЗО, прилади обліку електроенергії);
  • дроти;
  • сполучно-розподільний обладнання (коробки);
  • кінцеві пристрої (розетки);
  • споживче обладнання (лампи, світильники, побутова та інша апаратура, яка потребує заживлення).

Реалізація мережі енергопостачання вимагає ретельної підготовки і дотримання безлічі державних і галузевих регуляторних норм, стандартів, правил. А також узгодження проектної документації, в тому числі – з компанією-енергопостачальником.

інформаційна мережа і її характерні особливості

Інформаційна мережа і її характерні особливості

Це слабкострумова опорна кабельна мережа, створена за допомогою кабелю «вита пара». Як правило, служить для організації не тільки комп'ютеризованої інфраструктури, але і з'єднання в єдину систему будь-яких пристроїв, які служать для передачі, приймання, обробки і контролю інформаційних сигналів.

Здійснюється прокладка слабкострумових мереж всередині об'єкта за кабель-каналах, лотках, гофротруби, іншим підтримує конструкцій, а також з використанням стяжок за фальш-стелею.

Кінцевими пристроями служать роз'єми RJ-45, місцями підключення з іншого боку є патч-панелі. Комутація може виконуватися двома способами:

  • патч-кордами в комутатор, хаб і абонентські пристрої;
  • безпосередньо в призначене для користувача устаткування (комп'ютер, світч) за допомогою роз'ємів TRS або RJ-45.

Телефонна мережа та її особливості

Побудована на основі многопарного кабелю з використанням роз'ємів RJ-11, крос-панелей, телефонного кабелю (в просторіччі званого «локшиною»).

Як правило, тісно інтегрована з інформаційною мережею для оптимізації управління і контролю.

Також до складу телефонного СКС входять призначені для користувача пристрої – телефони і АТС, що забезпечує автоматичну комутацію, внутрішній зв'язок між абонентськими пристроями, інші функції (наприклад, автовідповідач, автодозвон).

СКУД і її особливості

Система контролю і управління доступом (СКУД) призначена для розмежування прав відвідувачів об'єкта і підвищення рівня його безпеки.

Складається з зчитувачів, електромагнітних дверних замків, блоку управління з контролерами, блоку живлення, сервера, де містяться дані про співробітників, події, права доступу і режимах роботи СКУД.

Дані про права доступу вносяться на чіп відповідного портативного носія (карти, брелка), який видається постійному відвідувачеві.

Комплексні прогресивні СКУД також включають перегороджуючі споруди – турнікети, рамки-металошукачі, автоматичні шлагбауми, ворота і забезпечуються біометричними зчитувачами.

Найпростіша СКУД – це система відкривання вхідних дверей зі зчитувальних пристроїв, кнопкою виходу і електромагнітним замком. Вони зазвичай комплектуються домофоном або відеодомофоном.

Пожежна мережа і її особливості

Це складна система, що управляє обладнанням, яке реагує на задимлення і займання, а також гасіння пожежі.

Як правило, управляється в автоматичному чи напівавтоматичному режимі за допомогою відповідних контролерів, які отримують інформацію з датчиків, а також командами операторів з центрального пульта пожежної охорони.

Зазвичай обладнується підсистемами пожежного оповіщення (мовного, візуального, акустичного), які підключені до резервного (аварійного) живлення.

При проектуванні пожежної мережі важливо враховувати специфіку та склад дорогого устаткування в приміщенні, особливо в серверній (зокрема, його чутливість до засобів гасіння пожежі), наявність і склад допоміжних систем життєзабезпечення (наприклад, вентиляції та кондиціонування).

Мережа охорони і її особливості

Завдання цієї СКМ очевидна – детекция несанкціонованого проникнення на територію або до приміщень, попередження оператора охоронної системи або власника за обраними комунікаційним каналам (смс, голосове повідомлення, трансляція сигналу з відеокамер), ініціація відповідної реакції (включення акустичної або світлової сигналізації, замикання перегороджують пристроїв) .

Охоронні мережі можуть істотно відрізнятися масштабом і складом, в залежності від ризиків, ступеня і виду загроз, типу об'єкта і його призначення. Найпростіший варіант – датчики проникнення, встановлені на дверних або віконних отворах, контрольно-приймальні прилади, засоби зв'язку. Як правило, на режимних або великих комерційних об'єктах встановлюють комбіновані системи охорони, що включають цілий ряд датчиків різного типу і комп'ютеризовану підсистему управління.

Мережа відеоспостереження та її особливості

Як правило, є частиною масштабної системи охорони або може використовуватися окремо на приватних і невеликих комерційних об'єктах.

Буває двох типів: цифрова та аналогова. Передача даних з камер здійснюється через коаксіальний кабель, оптоволоконний кабель або кабель «вита пара». Також має бути організоване незалежне резервне живлення. Камери підключаються до відеореєстратора. «Ручне» правління і моніторинг здійснюються операторами через центральний пульт з монітором.

Замість реєстраторів може застосовуватися відеосервер з відповідним ПО, яке забезпечує функції автоматичного відеозахвату, переміщення камер, зміни режиму відеозйомки в різному освітленні, реагування на ті чи інші події згідно заданих протоколів і налаштувань.

Аудіосистеми і їх особливості

Найчастіше використовуються в великих торгових центрах і комерційних об'єктах для трансляції інформаційних повідомлень, реклами, розважальних передач. Друга важлива функція – оповіщення про надзвичайні події на об'єкті і трансляція вказівок, щодо поведінки та організованого відходу по шляхах евакуації.

Включає динаміки (вбудовані або підвісні), дроти, пульт управління з відтворює обладнанням і комп'ютером. Нерідко є частиною більш широкої системи внутрішньої (корпоративної) конференц.

Розробка і впровадження будь-якої з цих систем має на увазі виконання великого переліку оціночних і дослідницьких процедур, ретельного проектування СКМ і її реалізації силами кваліфікованих фахівців. Тільки комплексний підхід є гарантією не тільки надійності, функціональності, зносостійкості системи, але і її економічної доцільності.

Назад в: Передача даних, Комп'ютеризація, Інформатизація 17-07-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті