+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Які бувають види відеоспостереження?

Які бувають види відеоспостереження?

При виборі того чи іншого відеоспостереження відразу виникає питання – які бувають види відеоспостереження та як у цьому розібратися?

Здавалося б, купив камеру, прикрутив до неї кабель, вивів зображення на монітор приймача – і все працює. Ось, якраз на стадії проектування та необхідно зайнятися з'ясуванням того, для чого ж потрібна на охоронюваному об'єкті система відеоспостереження, як та в яких умовах, вона буде експлуатуватися. Спробуємо дати огляд видів відеоспостереження.

Від того, в якому місці можуть розташовуватися камери, спостереження поділяється на такі види: домашнє, комерційне, промислове та вуличне.

Види відеоспостереження

Також по виду відеоспостереження можуть ділити на відкрите та приховане, за своїм функціоналом – буває автономне та віддалене.

У залежності від використовуваних технологій фіксування та передачі відео та аудіо інформації, та може бути цифровим, аналоговим, або гібридним. Крім цього відеоспостереження буває кольоровим та монохромним.

Системи відеоспостереження встановлюються в рамках комплексу заходів безпеки та використовуються поряд з сигналізацією, фізичною охороною та системами контролю доступу на об'єкти.

Відеоспостереження

Назви – «домашнє», «комерційне», «промислове», або «вуличне» говорять самі за себе.

Домашнє відеоспостереження встановлюється для визначення, або ідентифікації осіб, що входять у житло. Тут досить однієї, або декількох недорогих відеокамер та відеосервера, яким може бути звичайний комп'ютер, або навіть ноутбук.

Комерційні відеосистеми встановлюється в офісах компаній, супермаркетах, або інших об'єктах. Як правило, відеосистем тут доводиться працювати всередині приміщень, іноді в умовах підвищеної вологості, що теж необхідно враховувати проектувальнику.

Промислове відеоспостереження встановлюється на підприємствах, у виробничих приміщеннях, можливо, в умовах підвищеної забрудненості, вологості, або вібрації.

І, нарешті, вуличні системи відеоспостереження працюють на відкритому просторі, ведуть спостереження за територією охоронюваних об'єктів та прилеглою територією в умовах сезонних та добових перепадів температур, запиленості, атмосферних явищ. Не варто також забувати про зловмисників, проти яких, направлені ці заходи, або ж про просто вандалів.

Аналогові системи відеоконтролю переважніше при малій кількості об'єктів, за якими ведеться спостереження, та, коли не обов'язково висока якість відеозапису. У них зображення записується на відеокасети, але ці системи вимагають частої зміни відео носіїв. У цьому їх мінус.

Цифрові системи відеоконтролю більш функціональні, ніж аналогові, крім того є більш широкі можливості для передачі звуку. Робота з такими системами більш спрощена через використання специфічного програмного забезпечення. Правда, установка цифрової системи відеоспостереження більш складна та дорога, ніж аналогового, зате це окупається простотою подальшого сервісного обслуговування та можливого оновлення системи. На багатьох підприємствах з успіхом використовується змішана/гібридна система відеоспостереження.

У системах відеоконтролю використовуються кольорові, або монохромні/чорно-білі відеокамери та монітори.

Чорно-білі пристрої більш підібрані через якість переданого зображення та швидкості запису інформації, але кольорові камери можуть бути використовувані, якщо необхідно найбільш точно ідентифікувати спостережуваний/підозрюваний об'єкт. Можливо, на автостоянках, в супермаркетах, ювелірних магазинах.

Загалом, весь спектр систем відеоспостереження досить широкий та багатогранний. Буває віддалене спостереження, коли відеоінформація доступна через Інтернет, приховане, коли необхідно, щоб камери стеження були невидимі для сторонніх (але тут є правові аспекти, про які не слід забувати тим, хто зібрався оснащувати свій офіс подібним обладнанням). Є керовані камери, роботою яких можна управляти віддалено.

Яке обладнання потрібно саме вам – треба вирішувати, виходячи з потреб кожного конкретного випадку.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 28-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як встановити бездротові камери спостереження?
Як встановити бездротові камери спостереження?

На сьогоднішній день питання забезпечення безпеки все більше набирає популярність, особливо, коли мова йде про забезпечення безпеки в освітніх...

Які бувають види систем відеоспостереження?
Які бувають види систем відеоспостереження?

Ви бажаєте бути в курсі усіх подій, які відбуваються у вас вдома, на вашому підприємстві? Тоді рекомендуємо Вам встановити систему...

Як встановити камеру відеоспостереження?
Як встановити камеру відеоспостереження?

У даній статті ми розповімо вам про відеоспостереження і його етапах установки. Якщо Вам необхідно встановити камеру відеоспостереження, слід...

Всі статті