+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як правильно вибрати розетки для офісу?

Як правильно вибрати розетки для офісу?

Розетки є невід'ємною частиною будь кабельної системи. Основна функція розетки полягає в тому, щоб створити надійний електричний контакт між кінцевим приймачем (передавачем) електричних сигналів. Або електроенергії, призначеної для живлення споживачів, та кабельною мережею, що забезпечує цю передачу.

За своєю функціональністю розетки підрозділяють на чотири основних види: електричні силові розетки, комп'ютерні розетки, телефонні та телевізійні.

Як правильно вибрати розетки для офісу? Які бувають види? Розглянемо кожен з цих видів детальніше. Силові електричні розетки необхідні нам для подачі живлення на робочі місця. Так як кожне робоче місце обладнане комп'ютером (в деяких випадках принтером, або іншим обчислювальним обладнанням), нам необхідно обладнати його однією розеткою для живлення цього обладнання.

Необхідно враховувати при цьому одна важлива умова. Всі розетки, які призначені для цієї мети, необхідно живити від одного джерела струму, підключеного до системи безперебійного живлення.

Розетка із заземленням

Також ці розетки повинні бути обладнані заземлюючим роз'ємом, для комутування обладнання з системою заземлення, що дозволить захистити обладнання від виходу з ладу, а також персонал від ураження електричним струмом.

Необхідно, щоб розетки для живлення комп'ютерів, були розраховані на силу струму 10А (а краще на 16А). Ця обставина дозволить їх не замінювати, в разі переоснащення робочих місць більш потужним обладнанням.

Різновиди електрообладнання

Але на робочих місцях використовується та інше електрообладнання. Наприклад, всілякі світильники, електрочайники та багато іншого. Для забезпечення харчуванням побутових електроприладів необхідно використовувати силові електричні розетки, підключені до окремої лінії живлення, оснащеної захисною автоматикою (автоматичними вимикачами, пристроями диференціального захисту та іншими).

Вимоги до цих розеток практично ті ж, що до тих, що призначені для харчування обчислювальної техніки. Виняток становить те, що вони повинні бути розраховані по силі струму не менше як на 16А, в силу більшої потужності, споживаної побутовими електроприладами.

Для підключення комп'ютерного обладнання використовуються так звані комп'ютерні розетки, або «Інтернет-розетки», стандарту RJ-45. Вони складаються з пластикового корпусу та оснащені роз'ємом для з'єднання кінцевих пристроїв (наприклад, мережевих карт комп'ютерів) з лицьового боку та роз'ємом для комутації з патч-панеллю з внутрішньої.

Для підключення телефону використовується телефонна розетка, стандарту RJ-12. Її зовнішній виглядта внутрішній устрій схоже з комп'ютерної розеткою, різницю складає лише кількість контактів (у RJ-45 – 8 шт., а в RJ-12 – 4 шт.) Якщо є необхідність підключення телевізора за допомогою коаксіального кабелю, то для цього необхідно використовувати телевізійну розетку, оснащену BNC-роз'ємом.

Телефонна розетка

Усі розетки, за способом кріплення, підрозділяються на розетки для прихованої та відкритої електропроводки. За ступенем захисту: на розетки із захисними шторками, з таймером відключення, із захисною кришкою, із заземлюючим контактом. Вони також можуть бути одинарні, подвійні, модульні (набірні). У нашому випадку рекомендується застосовувати розетки з захистом IP20 (де 2 – позначає захист від проникнення предметів більше 12 мм, а 0 – відсутність захисту від вологи), згідно міжнародної стандартизації рівня захисту електроприладів. В інших же критеріях вибору (таких як колір, дизайн) ми повинні керуватися думкою Замовника.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?

Блискавкозахист – комплекс процедур, які спрямовані на ліквідацію загрози від попадання блискавки у житловий будинок, або інший об'єкт. Чи...

Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації
Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації

Щоб забезпечити надійну електричну мережу в офісі варто продумати всі тонкощі до дрібниць. Кожен керівник знає, що збої в роботі електрики...

Вимоги до установки розеток та вимикачів
Вимоги до установки розеток та вимикачів

Електрифікація житлових та промислових об'єктів будь-якої складності не може обійтися без інсталяції найпростіших структурних одиниць –...

Всі статті