+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Яке буває пасивне мережеве обладнання?

Яке буває пасивне мережеве обладнання?

Як ми вже знаємо, поряд з активним мережним устаткуванням (АФО), існує пасивне обладнання. Тобто це пристрої, як і активні, що беруть участь в роботі мережі, але не мають «інтелектуальних» властивостей. Це: кабелі, розетки, патч-корди, патч-панелі, кабель-канали, коннектори і так далі.

Кабель – основна та найдовша частина структурованої кабельної системи. Застосовуються два види кабелів: мідні та оптоволоконні.

До мідних кабелів відносять коаксіальний кабель, використовуваний в телекомунікаціях, телефонний кабель і, так звана, вита пара. Другий вид – оптоволокно.

На сьогоднішній день найдосконаліший засіб передачі даних. Звичайно, воно дорожче, складніше для монтажних робіт, до того ж вимагає обережного поводження, але його пропускна здатність з низькими втратами успішно компенсують ці недоліки.

Область застосування оптичних кабелів – магістральні траси, передають величезну кількість інформації. Вита пара набагато дешевше, простіше, може використовуватися там, де немає необхідності використовувати оптоволокно.

Захист мережевого кабелю

Захист мережевого кабелю від пошкоджень, негативного впливу зовнішнього середовища здійснюється за допомогою кабельних лотків, або кабель-каналів. Вони, в свою чергу, бувають пластиковими та металевими, для прокладки всередині та зовні приміщень.

Мережеві розетки – це кінцева точка, до якої приходить кабель-канал, або кабель. Основним завданням мережевих розеток – впорядковування мережевих кабелів у приміщенні та забезпечення надійної фіксації конекторів патч-кордів.

Мережеві розетки

Патч-корд – це сполучний кабель, який з'єднує користувача з мережею, або використовується для підключення АСО. Типи патч-кордів відповідають типам використовуваного кабелю: витої пари, телефонного, або оптичного.

Конектори – це роз'єми, обтиснуті на кінцях патч-корду. Конектор RJ 45 – використовується для обтиснення витої пари, відповідно до визначеної кольорової схемою (прямий чи зворотній).

Для оптичних патч-кордів використовуються конектори: ST, SC, LC, FC та FDDI, які монтуються на кінцях кабелю різними методами: хімічної зварюванням, або механічною фіксацією.

Для використання коаксіальних кабелів застосовують в ВNС-коннектори, які припаюються, або обжимаються спеціальними кліщами на кінцях кабелю.

Патч-корди, що приходять від робочих місць комутуються на патч-панелях. Комутаційна патч-панель – невід'ємна складова структурованих кабельних мереж (СКС), упорядковуються та полегшує їх сервіс. Комутаційні панелі інтегрують усі кабелі, підключають користувачів до портів активного обладнання.

Стандартні панелі мають число портів, кратне 12-й. Вони як правило монтуються у 19-дюймову стійку (шафу), але на ринку є стійки й інших стандартів. Також патч-панелі виконують окремими пристроями для монтажу на стіну.

В загалі-то, чіткого визначення, що ж таке пасивне мережеве обладнання поки що немає. По суті, ПСО-обладнання, головна функція якого забезпечення передачі сигналу – тобто це провідники та пристрої для їх здійснення та захисту.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 22-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структура локальної обчислювальної мережі офісних філій
Структура локальної обчислювальної мережі офісних філій

Як зв'язати в єдину мережу кілька філій однієї організації? Сьогодні зовсім не рідкість, коли одна і та ж компанія займає відразу декілька...

Що таке локальна мережа? Функції комп'ютерної мережі
Що таке локальна мережа? Функції комп'ютерної мережі

Локальна комп'ютерна мережа – це система, що дозволяє проводити обмін інформацією між пристроями, підключеними до системи. Локальна комп'ютерна...

Основне завдання і мета створення інформаційної системи
Основне завдання і мета створення інформаційної системи

Будь-яка база даних створюється для вирішення маси різнотипних проблем, але все ж основна мета створення інформаційної системи – це пошук,...

Всі статті