Каталог
+380Показати номер

Сучасні пристрої для передачі даних

Сучасні пристрої для передачі даних

Передача даних – це процес, який об'єднує велику кількість пристроїв, призначених для кодування, або перетворення інформації в графічні, звукові чи електричні знаки. Передача даних сьогодні стала невід'ємним атрибутом життя будь-якої людини, який проживає в соціумі. Сучасні пристрої для передачі даних знаходять своє застосування в різних галузях, починаючи від оперативної мобільного зв'язку та закінчуючи високошвидкісний Інтернет-зв'язком. У результаті бурхливого розвитку різних каналів передачі даних зростає зацікавленість у незаконному заволодінні чужою інформацією. Саме тому слід особливу увагу приділити захисту даних під час передачі, над чим сьогодні й працюють багато світові компанії.

Вперше про передачу даних дізналися в середині минулого століття в США. Вже через десять років передача даних стала активно поширюватися по всьому світу, в тому числі та в СРСР.

Пристрої передачі даних

Медіаконвертор – пристрій перетворюють один тип поширення сигналу в інший. Як правило, медіаконвертор в сучасній термінології використовується для конвертації тільки двох середовищ, мідні дроти та оптичні кабелі. Зазвичай медіаконертор працює на першому рівні моделі OSI, що говорить про те, конвертується тільки Середа, швидкість же та тип інтелектуальної обробки даних залишаються незмінними. Такі пристрої так само називаються трансиверами. Але в сучасному світі, медіаконвертори забезпечили додатковими можливостями, після чого стала можливість роботи на другому рівні моделі OSI – перетворювати не тільки середовище, але і швидкість, тип інтелектуальної обробки та навіть володіти сервісними функціями, такими як оповіщення про обрив зв'язку, контроль за потоком даних і так далі.

Медіаконвертори

Репітер – пристрій, призначений для збільшення відстані мережевих з'єднань по засобам повторення електричних сигналів точно відповідних оригіналу. Основне завдання мереж передачі даних передати інформацію на максимально велику відстань, але, як відомо фізичні характеристики ліній передач ставлять свої обмеження, в кінцевому підсумку сигнал може затухнути та стане неможливим для прийому. Зазвичай посилення, як для аналогових сигналів для високочастотних цифрових сигналів стає не можливим внаслідок того, що таке посилення може пошкодити цілісність даних. Тому для цифрових сигналів використовують повторювачі, або просто репітери.

Модем – пристрій для перетворення цифрової інформації потрібну форму для передачі його в іншому середовищі. Слово модем йде від двох слів – модуляція та демодуляція. Зазвичай є кінцевим пристроєм, але саме формування даних виробляє термінальний пристрій (термінальним пристроєм може бути персональний комп'ютер). Модеми часто використовуються для зв'язку комп'ютерів один з одним (приймається, що обидва комп'ютери обладнані модемами) по засобам звичайної телефонної лінії. Так само застосовувалися в стільникових телефонах, поки не були замінені цифровими способами передачі даних. Вперше модем для комп'ютера був випущений в 1979 році компанією Hayes Microcomputer Products.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 07-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті