+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Класифікація вогнегасників та правила їх використання

Класифікація вогнегасників та правила їх використання

Серед основних засобів пожежогасіння головну роль відіграють вогнегасники. Встановлено такий факт, що за наявності вогнегасників в приміщеннях, згідно норм, пожежу персонал гасить в перші чотири хвилини після займання, задовго до прибуття пожежних.

Класифікація вогнегасників та їх призначення повинні бути відомі кожному. Знання елементарних правил використання первинних засобів пожежогасіння дозволить не тільки зберегти від пожежі майно, цінні документи або техніку, але й уберегти людське життя.

Дуже важливо правильно згасити вогнище спалаху, щоб він не поширився в результаті невірно вжитих заходів пожежогасіння. Тому, в даній статті докладно розписана класифікація вогнегасників та правила їх використання.

Пожежі діляться на 4 класи, давайте їх розглянемо:

  • клас A – горіння твердих речовин, горіння яких супроводжується тлінням (папір, деревина);
  • клaс B – горіння рідких рідин, або твердих речовин, які розтоплюються;
  • клaс C – горіння газоподібних речовин;
  • клaс D – горіння металів та їх сплавів.

Класифікація вогнегасників та їх призначення

Окрім вищенаведених класів в Україні виділили ще один п’ятий клас (Е), яким позначають горіння електроустановок. Наведеними вище символами класів пожеж маркують вогнегасники.

Згідно пожежних норм в громадських та адміністративних приміщеннях на кожному поверсі повинно бути два та більше вогнегасники з масою заряду речовини для гасіння пожежі не менше 5 кг. На підприємствах обов’язково повинен бути назначений відповідальний за пожежну безпеку, який і буде слідкувати за станом, розміщенням та графіком перевірки вогнегасників.

Вогнегасники

Вогнегасники можна також поділити на низького (до 2,5 МПа при температурі навколишнього середовища 20°С) та високого тиску (понад 2,5 МПа при температурі навколишнього середовища 20°С). Також їх поділяються на багаторазові (ті що перезаряджаються), та одноразові (не перезаряджаються).

Правила використання

Вогнегасники потрібно розміщувати в доступних місцях, та поруч з місцями де ймовірна поява пожежі. Непотрібно забувати й про захист від сонячного випромінювання та нагрівальних приладів. Вогнегасники переносні навішують на висоті не більше 1,5м від підлоги, щоб не заважав відчиняти двері, було на ньому видно всі написи, за необхідності легко можна було використати його. Місця поруч з розташування вогнегасників повинні бути завжди вільними.

Також на території підприємств, приміщень встановлюють інформаційні знаки. Розташовують їх на видних місцях на висоті 2,0-2,5м від підлоги всередині та зовні приміщення. Відповідальний з пожежної безпеки не рідше одного разу на місяць здійснюю огляд стану вогнегасників. Кожний вогнегасник складається з корпусу для вогнегасної речовини та запірно-пускового пристрою. У вогнегасниках з кількістю вогнегасної речовини більше 5 кг передбачено гнучкий рукав. Ще є манометр, за допомогою якого видно тиск в балоні.

Назад в: Різне 21-06-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Вентиляція та кондиціонування приміщень житлового комплексу
Вентиляція та кондиціонування приміщень житлового комплексу

Вентиляція та кондиціонування приміщень житлового комплексу включає до себе комплекс методів та заходів, покликаних забезпечити стабільний та...

Які норми витрати води на пожежогасіння?
Які норми витрати води на пожежогасіння?

Існують обґрунтовані норми витрати води на пожежогасіння в населених пунктах, з урахуванням кількості проживаючих в них людей, а також для...

Навіщо потрібна спринклерна система пожежогасіння на судні?
Навіщо потрібна спринклерна система пожежогасіння на судні?

Встановлення спринклерної системи пожежогасіння на судні виконує важливу роль у гарантуванні безпеки як людей, так і устаткування, а також...

Всі статті