+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Для чого потрібен комутатор? Огляд можливостей

Для чого потрібен комутатор? Огляд можливостей

Комутатори забезпечують взаємодію комп’ютерів в мережі. Кожен персональний комп’ютер підключається до комутатора з допомогою кабелю Ethernet (можливе та безпровідне з’єднання з допомогою технології Wi-Fi) та інформація, що передається від одного користувача до іншого, проходить через комутатор. Також вони мають змогу одночасно отримувати та передавати дані, що значно збільшує їх швидкодію порівняно з іншим мережевим обладнанням.

Огляд можливостей

На відміну від концентраторів, які при передачі даних в мережі розсилають інформацію по всіх підключених комп’ютерах, комутатори мають змогу визначати адресата, тому передають дані тільки тим комп’ютерам, яким вони призначені.

Як це відбувається? Комутатор зберігає у власній внутрішній пам’яті таблицю комутації, в якій містяться всі співвідношення між портами та MAC-адресами комп’ютерів (MAC-адрес – це унікальний ідентифікатор, який присвоюється кожній структурній одиниці комп’ютерних мереж. Даний адрес завжди є унікальним). При першому ввімкненні комутатора дана таблиця є пустою та він працює в режимі навчання. В даному режимі інформація, що поступає на будь-який з портів, передається на всі решту порти комутатора. При цьому комутатор аналізує всі кадри та, визначивши МАС-адрес відправника, заносить його в таблицю та зберігає.

Комутатор

Таким чином, якщо на якийсь з портів комутатора поступить інформація призначена для об’єкта, адрес якого збережений в таблиці, то дані будуть передані тільки адресанту, а не всім об’єктам мережі. З часом комутатор складає повну таблицю всіх адресів для своїх портів та в результаті трафік упорядковується.

Час від часу дані в таблиці можуть оновлюватись, у випадку зміни компонентів мережі чи заміни одного персонального комп’ютера на інший.

Існує три режими комутації:

  • Із проміжним зберіганням. Комутатор зчитує інформацію, перевіряє її на наявність помилок та потім передає її адресату.
  • Наскрізний. Комутатор тільки зчитує адресу порта, що повинен отримати інформацію та відразу здійснює пересилання. Даний режим є значно швидшим за попередній.
  • Безфрагментний. Даний режим є поєднанням двох попередніх, тобто передача здійснюється після певної фільтрації.

Комутатори поділяються на керовані та некеровані. Багато керованих комутаторів можуть виконувати крім основних функцій ще багато додаткових, які підвищують зручність адміністрування мережі. Керування здійснюється зазвичай через Web-інтерфейс, або через спеціалізовані протоколи.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 18-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю
Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю

Що таке оптоволокно? Оптоволоконий кабель – це провід, яка зроблений зі скла, або пластику, по якому здійснюється поширення променя,...

Для чого використовують медіаконвертер?
Для чого використовують медіаконвертер?

Медіаконвертери – це пристрої, що використовуються для перетворення середовища розповсюдження сигналу із одного типу в інший. Під такого роду...

Види каналів передачі даних в ХХ столітті
Види каналів передачі даних в ХХ столітті

Дана стаття розповість, які існують види каналів передачі даних в ХХ столітті, а також їх можливості та застосування. Аналогова...

Всі статті