+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Лазерна охорона периметру своїми руками

Лазерна охорона периметру своїми руками

Далеко не завжди необхідно купувати дорогу систему охорони периметра. Володіючи самими елементарними навиками в електронній техніці, можна самому виготовити таку систему. Розглянемо найпростішу з них.

У цьому випадку в якості променя застосовується лазерна указка. Зараз її можна купити у будь-якому сувенірному магазині.

Принцип роботи

Лазерна охорона периметру влаштована таким чином що промінь з елемента лазерної указки потрапляє на фотодіод та відкриває його. Відбувається так зване явище фотоелектронній емісії. Опір діода падає, транзистори закриті, звуковий сигнал вимкнено.

При обриві променя, опір на фотодіодному напівпровідниковому переході стрибкоподібно зростає, величина потенціалу бази першого транзистора збільшується, тим самим відкриваючи його. Слідом за ним відкривається наступний каскад. Звуковий пристрій спрацьовує. Для виготовлення такої системи можна застосовувати будь-які доступні деталі. В електричній схемі застосовуються транзистори з коефіцієнтом підсилення від 200.

Лазерний захист периметру

Межу спрацювання можна підбирати за допомогою резистора. Ця межа залежить від застосовуваних транзисторів. Для посилення стійкості до перешкод використовують конденсатор, припаяний паралельно до фотодіоду. У променя лазерної указки досить малий відсоток розбіжності, з його допомогою можна встановити контроль над досить великими відстанями по периметру. Використовуючи систему з дзеркал можна здійснювати контроль над складними в плані конфігурації приміщеннями, але необхідно врахувати, що дзеркала необхідні чисті та високої якості.

Для того, щоб лазер не виходив з ладу, потрібно провести розрахунок сили струму, що протікає через нього. Щоб лазерний діод довше функціонував, необхідно подавати на нього живлення не більше 10-15 міліампер. Такий лазер можна використовувати для малих відстаней.

Нами наведена найпростіша схема лазерної охорони периметру, яку можна виготовити самому в домашніх умовах. Така система прекрасно працюватиме у приватному будинку, та охоронятиме ваш сад, або басейн, але для охорони бізнесу вона однозначно не підійде. Надійність та якість ось основні критерії для систем безпеки, використовуваних підприємствами, а наша система не може цим похвалитися. Зрозуміло, існує маса різновидів лазерних систем охорони для бізнесу, що виготовляються різними виробниками саме для бізнесу. Ці системи дозволяють інсталяторам швидко встановити якісну та надійну охорону периметру.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 15-09-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?
Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?

Безпеку на об'єкті слід починати з організації охорони по його периметру. Основна мета охорони периметра - це встановлення факту порушення в...

Що таке охоронна сигналізація периметру?
Що таке охоронна сигналізація периметру?

У наш непростий час різні охоронні пристрої для захисту периметру приватного будинку, все більше набирають популярності, в більшості випадків...

Охоронна сигналізація та види сповіщувачів
Охоронна сигналізація та види сповіщувачів

Охоронна сигналізація сьогодні перестала бути засобом, який доступний тільки обраним. Прийнятні ціни та висока якість захисту, яку пропонують...

Всі статті