+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Який вибрати маршрутизатор? Можливості та особливості

Який вибрати маршрутизатор? Можливості та особливості

Маршрутизатор – це пристрій мережевого рівня, який пересилає пакети даних між різними сегментами мережі та приймає рішення на основі топології мережі та правил, що були попередньо задані адміністратором. Дані пристрої широко використовуються для побудови домашніх та офісних мереж. У даній статті ми розповімо, який вибрати маршрутизатор для будинку?

Можливості та особливості маршрутизатора

Користувач мережі, до складу якої входять маршрутизатори, відправляє свої дані та вказує адресу одержувача. Дані проходять по мережі та в точках з розгалуженням маршрутів потрапляють на маршрутизатор (зазвичай вони в таких місцях та встановлюються). Далі маршрутизатор сам обирає найоптимальніший шлях, враховуючи довжину шляху, час проходження та деякі інші фактори. При цьому він використовує спеціальну таблицю маршрутизації. Маршрутизатори поділяють на пристрої: нижнього, середнього та верхнього класів.

Маршрутизатори нижнього класу призначені для локальних мереж. Вони об’єднують невеликі офіси з мережею підприємства. Такого роду маршрутизатори користуються популярністю серед системних адміністраторів, оскільки їх легко застосувати для розширення існуючих мережевих об’єднань.

Маршрутизатори

За допомогою маршрутизаторів середнього класу формуються менш масштабні мережеві об’єднання. Стандартна конфігурація включає в себе до десяти портів локальних та глобальних мереж. Дані маршрутизатори підтримують найбільш розповсюджені протоколи маршрутизації та транспортні протоколи.

Високопродуктивні маршрутизатори верхнього класу служать для об’єднання мереж підприємства. Вони підтримують велику кількість протоколів та інтерфейсів, при чому не тільки стандартних, а й доволі рідкісних. Пристрої даного типу можуть мати до 50 портів.

Маршрутизатори дозволяють зменшити завантаженість мережі, завдяки її розподіленню на домени та завдяки фільтрації пакетів. Часто їх застосовують для об’єднання мереж різних типів (несумісних за архітектурою, або протоколами, що використовуються), наприклад локальних та глобальних мереж, які використовують різні протоколи. Інколи маршрутизатор можна використати для забезпечення доступу із локальної мережі до глобальної мережі Інтернет.

В якості маршрутизатора може виступати як спеціалізований пристрій, так та звичайний персональний комп’ютер. Існує багато програмних пакетів під різні операційні системи, з допомогою яких можна перетворити ПК у високопродуктивний багатофункціональний маршрутизатор.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 21-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як збільшити швидкість 3G-модема: інструкції та поради
Як збільшити швидкість 3G-модема: інструкції та поради

Багато користувачів, що застосовують для доступу у глобальну мережу Internet такий пристрій, як 3G-модем, часто стикаються з проблемою...

Види каналів передачі даних в ХХ столітті
Види каналів передачі даних в ХХ столітті

Дана стаття розповість, які існують види каналів передачі даних в ХХ столітті, а також їх можливості та застосування. Аналогова...

Організація інженерних систем в кафе та ресторані
Організація інженерних систем в кафе та ресторані

Сучасний рівень комфорту ресторану, бару, кафе багато в чому залежить від того, наскільки розвинені його комунікаційні лінії. Погодьтеся,...

Всі статті