+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Методика вимірювання опору заземлення

Методика вимірювання опору заземлення

Методика вимірювання опору заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, тому неправильно зроблене заземлення не буде функціонувати, отже не зможе забезпечити безпеку користувача електроустаткування, для чого воно і призначено. Це дуже важливий аспект, тому від правильного вимірювання опору заземлення залежить його працездатність.

Заземлення буває:

  • захисним;
  • робочим;
  • блискавкозахисним.

Всі ці види заземлення можуть бути виміряні одним методом, але з урахуванням правил та особливостей, які вплинуть на результат вимірювань.

Проведення вимірювань

Для правильного проведення вимірювань, слід правильно помістити електроди: струмовий H та потенційний S.

Відстань від струмового електрода H має бути в 10 разів більше в порівнянні з довжиною заземлювача. Наприклад, якщо довжина вбитого в землю заземлювача дорівнює 2 м, відповідно вимірювальний електрод H, слід розмістити на відстані 20 м. від вимірюваного заземлення, а потенційний електрод слід помістити в середині між струмовим електродом та вимірюваним заземленням.

Найвдаліше розміщення потенційного електрода S, є 62% в розрахунку відстані між електродом та заземленням, якщо вести відлік від заземлення.

Вимірювання опору заземлення

Слід підтвердити результат, поміщаючи електрод у зоні 52% та 72% відстані між електродом та вимірюваним заземленням.

Якщо ж все було зроблено правильно та електрод S знаходився в точці з нульовим потенціалом, лише в цьому випадку результат вимірювання опору заземлення буде достовірним, та буде функціонувати в діапазоні допустимих похибок, відповідно до керівництвом по експлуатації.

Цей метод вимірювання опору, застосовують приладами SONEL MRU-100 та MRU-101. Дані моделі приладів вимірювання опору заземлення практично ідентичні, з тією різницею лише, що мають різні способи живлення. Наприклад, MRU-101 від акумулятора NiMH, а також оснащений монтованим зарядним пристроєм, а MRU-100 працює тільки на батарейках. Також ці прилади відрізняє пам'ять, MRU-101 запам'ятовує 300 результатів та має порт RS232 з урахуванням функції суміщення з ПК.

У будь-якому випадку радимо звертатися до фахівців, якщо Вам потрібно провести розрахунок вимірювання опору заземлення.

Назад в: Заземлення, Електрика 18-10-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити вимір заземлення – нові способи
Як зробити вимір заземлення – нові способи

Заземленням є електричне з'єднання металевих неструмопровідних частин побутових або промислових електроприладів, які можуть бути під напругою...

Як зробити заземлення медичного закладу?
Як зробити заземлення медичного закладу?

У медичних установах, дуже багато апаратури, для ефективної роботи якої, потрібно заземлення . Виключно професіонали володіють навичками...

Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки
Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки

Ось вже більш ніж півстоліття є однією з основних схем захисту для споживачів електричної енергії в багатьох країнах світу. Вона припускає...

Всі статті