+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Багатоточкова відеоконференція для бізнесу

Багатоточкова відеоконференція для бізнесу

Системи відеоконференцзв'язку діляться на два типи: рішення типу «точка-точка» (point to point) та багатоточкові (multipoint). У даній статті ми розглянемо багатоточковий тип відеоконференції.

Багатоточкова відеоконференція для бізнесу забезпечує одночасну присутність відеозображення для двох та більше учасників. Вона створюється за допомогою конференц-відеосерверу – Multipoint conference Unit (MCU) який є головним вузлом мережі. Через нього здійснюються з'єднання між учасниками відеоконференції. Учасниками є термінали ВКС, або шлюзи.

Відеосервери бувають програмні, або програмно-апаратні. Функціонал відеосервера може бути інтегрований в термінали відеозв'язку. Багатоточкове з'єднання може забезпечувати одночасну роботу до десятки клієнтів зв'язку в режимі реального часу.

Відеосервер

Позитивним чинником багатоточкових рішень може вважатися велика кількість одночасних сеансів та простоту в обслуговуванні системи зв'язку.

Побудова системи відеоконференцзв'язку

На першому етапі купуються відеотермінали та будуються відеоконференції в режимі point to point. На другому етапі отримується MCU (центральний відеосервер), що дозволяє провести з'єднання всіх терміналів в одному сеансі ВКЗ.

Системи групової відеоконференцзв'язку встановлюють в окремих кімнатах, наприклад, конференц-залах, або в переговорних. Їх неодмінним атрибутом є великий РК телевізор, або мультимедійний проектор для показу всіх учасників конференції.

Багатокрапкові системи ВКЗ

Системи бізнес-класу більш продуктивні, здатні підтримувати високошвидкісні з'єднання, можуть автоматично навести камеру на мовця. Вибір конкретного класу визначений завданнями, які повинен вирішити відеозв'язок.

Система відеоконференцзв'язку

Центральна багатоточкова система ВКС, з інтегрованим відео сервісом, повинна перебувати в центральному офісі підприємства. Вона зв'язується з іншими офісами, за допомогою встановлених групових систем ВКЗ нижчого рівня, або особистих терміналів зв'язку знаходяться безпосередньо у співробітників. Ця структура відеоконференцзв'язку дає можливість організувати будь-які види відеоконференцій, а також заощадити на групових відеотерміналах.

Застосування MCU

Економічно необхідно при побудові ВКЗ-системи великого підприємства. Одночасно з можливістю організації конференцій для великого числа клієнтів зв'язку (більше декількох десятків), відчутна економія коштів може бути досягнута за рахунок терміналів, від яких не вимагають підтримку багатоточкових відеоконференцій, що зменшує вартість терміналу на 50%.

Зараз відеоконференцзв'язок набагато більш дешева технологія, ніж кілька років тому, та використовувати її можуть не тільки великі, а й малі компанії.

Назад в: Відеоконференцзв'язок, Телекомунікації 31-05-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Конференц-системи та обладнання для відеоконференцій
Конференц-системи та обладнання для відеоконференцій

Групові, або багатоточкові системи відеоконференцій (ВКЗ) призначені для проведення сеансів відеозв'язку в спеціально обладнаних дорадчих...

Підключення до мережі Інтернет для проведення відеоконференцій
Підключення до мережі Інтернет для проведення відеоконференцій

Відеоконференція (ВК, відеозв'язок) – це одна з стрімко розвиваються комп'ютерних технологій, що дозволяє одночасно людям чути та бачити одне...

Організація відеоконференцзв'язку в корпоративній роботі
Організація відеоконференцзв'язку в корпоративній роботі

На сьогоднішній день більшість великих компаній, щоб організувати робочий процес використовують стандартні методики. Це може бути вже знайома...

Всі статті