Каталог
+380Показати номер

Модульно-штирьове заземлення: огляд компонентів

Модульно-штирьове заземлення: огляд компонентів

Заземлення дає можливість запобігти до ураження електричним струмом людини, при зіткненні його з корпусом побутового приладу з виниклим на ньому електричним потенціалом. Нагадаємо, що заземленням повинні бути обладнані всі підприємства, медичні установи та житлові будинки. Одним з найбільш ефективних видів заземлення є модульне штирьове заземлення. З його допомогою можна досягти практично ідеальний опір менший 1 Ом.

Модульно-штирьове заземлення має ряд відчутних переваг перед класичною системою заземлення:

  • простота та зручність з точки зору монтажу системи;
  • характеризується високою стійкістю до корозії;
  • постійно знаходиться в робочому стані та не залежить від сезонних змін умов експлуатації та утримання вологи;
  • можливість побудови заземлюючих систем з досить низьким опором розтікання електричного струму, в грунті з високим питомим опором;
  • тривалий термін експлуатації стрижнів заземлювача: обміднений – до 30 років, покритий нержавіючої сталлю – до 50 років.

Стандартне модульне штирьове заземлення має в своєму складі наступні елементи:

  • стрижні різьбові заземлюючі;
  • муфта різьбова сполучна;
  • наконечник різьбовий;
  • головка різьбова.

Як правило, виробники систем електрозахисту виробляють кілька видів типових елементом з невеликими відмінностями за їх розміром та хімічним складом.

Обзор компонентів модульного заземлення

Стрижні різьбові заземлюючі виконуються із сталевих прутів діаметром 14,2 мм, або 17,2 мм, покриті міддю по всій довжині. Це покриття дає змогу знизити можливість корозії металу та збільшує термін експлуатації. Довжина прутків 1,2 м, або 1,5 м. Між собою стрижні з'єднуються латунними муфтами. Для поглиблення стрижнів в грунт, застосовують перфоратор з вертикальною насадкою. Насадка встановлюється так, щоб імпульс від ударів проходив уздовж наконечника по довжині заземлюючого стрижня.

Сполучна муфта

Сполучна муфта необхідна для з'єднання між собою стрижнів. За допомогою різьбової муфти виробляється надійний контакт між стрижнями. У місці з'єднання закладається антикорозійна паста. Муфти мають діаметр такої, як і стрижні – 14,2 мм, або 17,2 мм.

Наконечник різьбовий призначений для застосування в якості заглушки кінцевого штиря. Він потрібен для поліпшення ковзання стержня в грунті. Головка різьбова вкручується в сполучну муфту. Вона дозволяє безпечно вбити штирі без загрози пошкодження верхньої різьби стрижнів.

Штирьова система заземлення зручна у випадку, коли існує необхідність у швидкому побудові блискавкозахисту. Кілька подібних установок при кільцевому розміщенні електричних установок дають можливість одночасно зрівнювати потенціали в місцях попадання розряду блискавки та в інших точках, зберігаючи автономність та живлення електромережі.

Назад в: Заземлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті