+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Необхідність блискавкозахисту в наш час

Необхідність блискавкозахисту в наш час

Грози ні для кого з нас не є чимось екзотичним чи небаченим, та й кожен з нас знає якої шкоди може завдати дана стихія. Щоб запобігти руйнівним наслідкам грозових дощів, потрібно забезпечити об’єкти засобами для захисту від блискавок. Необхідність блискавкозахисту є невід'ємною частиною комплексу охорони на будь якому підприємстві, чи приватному будинку. Вона убезпечить майно від руйнування, а людей від травм, а то і смерті.

Функції блискавкозахисту

Основною функцією блискавкозахисту є забезпечення пожежобезпеки приміщення та зменшення ймовірності попадання потенціалу блискавки в покрівлю приміщення, або в фасад.

Загалом система блискавкозахисту складається з приймача, струмовідводів та заземлювальних пристроїв. Головне призначення приймачів – брати на себе удар блискавки. Вони виконані у вигляді окремих вертикальних мачт, тросів, стержнів безпосередньо на будівлі, що закріплені на димоходах. Від мачти прокладаються декілька струмовиводів по фасаду, або поблизу водостічних труб, по яких заряд переходить в шину заземлення і таким чином запобігається руйнівнії дії від блискавки. Такий спосіб захисту буде довго та надійно працювати при умові збереження всіх норм при проектуванні, виборі матеріалів та монтажі обладнання.

Блискавкозахист будівлі

Для створення хорошої системи блискавкозахисту потрібно попередньо розрахувати багато факторів. Зважаючи на те, що неможливо визначити коли, де та за яких умов в будівлю вдарить блискавка, для розрахунків використовуються імовірнісні характеристики, такі як середньорічна тривалість грозових дощів та середньостатистична кількість вражень блискавками будівель та споруд. Виходячи з даних розрахунків обирається категорія захисту, під яку та проектується оптимальне технічне рішення. Крім того потрібно брати до уваги самі параметри будівлі (розміщення, навколишній ландшафт, пожаростійкість).

Вибір матеріалів

Досить важливим моментом являється вибір якісних матеріалів. В даному випадку не вартує економити, оскільки потім збитки можуть бути значно масштабнішими для кишені власника. До хороших матеріалів завжди потрібно додавати якісний монтаж обладнання, тому ні в якому разі не потрібно робити це самотужки. Дану роботу завжди потрібно довіряти експертам, які можуть гарантувати надійність своєї роботи та в кінці видадуть технічний паспорт системи захисту від блискавок та в подальшому будуть проводити її технічне обслуговування.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 09-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів
Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів

Блискавкозахистом називається сукупність заходів та технічних засобів, спрямованих на захист будівель, споруд, обладнання та людей від впливу...

Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Будь-який блискавковідвід формує біля себе чітко обмежений простір, можливість попадання у яке розряду блискавки фактично дорівнює нулю. Це...

Які бувають види блискавкозахисту?
Які бувають види блискавкозахисту?

Сьогодні блискавкозахист є цілим інженерно-технічним комплексом обладнання для нівелювання, або запобігання небезпечних впливів від розрядів...

Всі статті