+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Блискавкозахист заміського будинку або котеджу

Блискавкозахист заміського будинку або котеджу

На сьогоднішній день блискавкозахист заміського будинку – це невіддільна частина захисту будинку від загоряння, а також поразки розрядами блискавки, що знаходяться в будівлі людей. Для цього потрібно створити захист, яка забезпечить безпечну експлуатацію будови та матиме не високу вартість.

Склад блискавкозахисту та принцип дії

Під блискавкозахистом заміського будинку мається на увазі комплекс інженерно-технічних рішень та спеціалізованих пристосувань. По-перше – на котеджі повинна бути змонтована система зовнішньої грозозахисту, основний елемент якої – це один, або ж кілька молніепріемніков.

Ці пристрої можуть мати різноманітний вигляд, але всі вони повинні виконати дуже важливу функцію – не пропускати розряд блискавки на поверхню даху або її складових частин, а так само до фасаду будівлі та прилеглої до споруди території. Від молніепріемніков по стіні будівлі опускаються кілька струмовідводів, що представляють собою металеві провідники. Їх пряма функція – відвід струму спійманого електричного розряду на спеціальне заземлювальний пристрій, заглиблене під поверхню землі трохи осторонь від входу в будинок та садових доріжок. 

Місце знаходження заземлюючих пристроїв, шляхи прокладання струмовідводів та зони захисту молніепріемніков, повинні розроблятися профільним проектувальником та враховувати особливості системи енергопостачання будівлі.

Проектування грозозахисту та вибір компонентів

Для пристрою системи блискавкозахисту потрібен попередній проект. Так, як неможливо точно визначити, коли та за яких умов у конкретну будівлю вдарить розряд блискавки, застосовують імовірнісні параметри. Це може бути оцінка середньорічний тривалості гроз, очікувана кількість влучень блискавок у будинки та споруди.

Блискавкозахист будинку

Вибір категорії блискавкозахисту знаходиться в прямій залежності від параметрів самої будівлі: ступеня вогнестійкості, матеріалу покрівлі, місця розташування і тому подібного. За цими даними та визначають категорію блискавкозахисту котеджу та вибирають найбільш оптимальне інженерне рішення. Потім проводять технічний розрахунок блискавкозахисту будівлі за певною схемою для того, щоб вбрання рішення гарантувало надійний захист заміського будинку. Потрібно зауважити, що безліч будівель знову зводяться, виробляються за індивідуальними проектами, а значить блискавкозахист заміських будинків повинен розраховуватися індивідуально. Приклад блискавкозахисту приватного будинку дивіться тут.

Дуже важливо, щоб ці розрахунки робилися на етапах проектування будівлі при тісній співпраці з архітектором. Лише в цьому випадку, можна уникнути багатьох технологічних труднощів, що виникають при монтажі системи зовнішнього блискавкозахисту, на вже готовому будинку.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 07-07-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів
Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів

Блискавкозахистом називається сукупність заходів та технічних засобів, спрямованих на захист будівель, споруд, обладнання та людей від впливу...

Внутрішній та зовнішній блискавкозахист будівель та споруд
Внутрішній та зовнішній блискавкозахист будівель та споруд

Захист будівель від попадань блискавки – це дуже важлива та відповідальна справа, оскільки від цього залежить не тільки збереження будівлі,...

Застосування пристрою блискавкозахисту
Застосування пристрою блискавкозахисту

Характеристики пристрою блискавкозахисту (грозозахисту) обумовлюють забезпечення повноцінної безпеки як об'єкта, так і людей, що є найбільш...

Всі статті