+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Монтаж електропроводки у приватному будинку

Монтаж електропроводки у приватному будинку

Розводка електричних проводів від щитка до споживачів електроенергії повинна здійснюватися за спеціальним проектом. У даній статті ми розглянемо основні вимоги та рекомендації, які використовуються в проектах.

Монтаж електропроводки в приватному будинку виконується так, щоб був вільний доступ до кабелів, для швидкої заміни, у разі виходу з ладу. Для цього міжповерхові перекриття та перегородки виконуються із закладеними при будівництві патрубками.

При прокладанні проводів у трубах, заповнюється не більше 40% їх обсягу, що також дає можливість швидко замінити проводку. Протяжка кабелю в приватному будинку не дозволяється при температурі навколишнього середовища нижче -15 °С. Кабель для виконання проводки рекомендується використовувати ізольований із захисною оболонкою, мідними жилами; для мережі освітлення з перетином не менше 1,5мм2, для силових підключень та розеток – не менше 2,5мм2.

Основні способи монтажу

Розводку відкритої проводки по будинку дозволяється виконувати по стінах, в пластикових трубах, спеціальних пластикових кабельних каналах та плінтусах. При прокладанні відкритої електропроводки в кабельних плінтусах таі каналах не можна змішувати між собою освітлювальні, слабкострумові дроти, або силові. Кріплення пластикових каналів має створювати умова його щільного прилягання до будівельної основі, зазор при цьому між стіною, підлогою та каналом повинен бути не більше 2мм. Відкритий монтаж застосовується в основному, у разі дерев'яної споруди, тому що прихована проводка заборонена нормативними документами.

Розводку прихованої проводки дозволяється виконувати в порожнечах конструкцій, над підвісними стелями, всередині перегородок, в штробах, пробитих в стіні. Горизонтальні та вертикальні елементи силової розводки монтуються в шарі підготовки підлоги, зробленому з негорючих будматеріалів, а також під шаром штукатурки, у перегородках, у порожнинах будівельних конструкцій.

Монтаж електропроводки

У разі пріхованої прокладки під кулею штукатурки дрота укладаються строго вертикально, або горизонтально. Від плит перекріттів дрота прокладаються на відстані 200мм. У перегородках завтовшки более 80мм дрота краще прокладатися по найкоротшій трасі. Кріплення кабелів при Приховане монтажі віконується так, щоб воно створювало Умова щільного прилягання до основи штроб.

У разі прокладки освітлювальної мережі, замурованій в штробах, під штукатуркою, або в порожнинах будівельних конструкцій, то найкраще використовувати ізольовані проводи в щільній захисній оболонці, що створює механічний захист. При демонтажі прихованої проводки, надалі доведеться провести ремонт поверхні. Тому раніше, ніж вибирати такий спосіб монтажу, необхідно все прорахувати.

Прокладка освітлювальної мережі

У місцях розгалужень, при спусках до розеток та вимикачів, встановлюються коробки розгалуження. Для прихованої проводки, як правило, застосовуються штепсельні розетки та вимикачі прихованого типу, які монтують в установочні коробки з габаритами 70мм.

На жаль, у цій статті неможливо охопити все розмаїття варіантів виконання монтажу електропроводки у приватному будинку. Також варто зазначити, що монтаж електропроводки повинен бути виконаний з урахуванням потреб та побажань замовника, але обов'язково узгоджений з вимогами закону, електричними та будівельними нормами. Тільки тоді електрична енергія, якщо з нею працювати, дотримуючись правил, буде незамінним другом та помічником у будинку.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Які бувають види джерел безперебійного живлення?
Які бувають види джерел безперебійного живлення?

Пристрої безперебійного живлення (UPS) – це вторинні джерела електропостачання , призначення яких забезпечити обладнання, до якого він...

Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?

Блискавкозахист – комплекс процедур, які спрямовані на ліквідацію загрози від попадання блискавки у житловий будинок, або інший об'єкт. Чи...

Різновиди та типи силових кабелів
Різновиди та типи силових кабелів

Силовий кабель на сьогоднішній день є одним з найбільш широко поширених видів кабелю. Саме з його допомогою в будинок та на підприємство...

Всі статті