Каталог
+380Показати номер

Монтаж електропроводки своїми руками

Монтаж електропроводки своїми руками

Однією з головних комунікацій будинку є електропроводка. Чимало людей довіряють монтаж електропроводки професіоналам, але більшу частину цих робіт можна виконати своїми руками, довіривши особливо відповідальні заходи кваліфікованого електрика.

Робота починається з проектування, яке повинно передбачати розрахунок довжини та перетину кабелю виходячи з потужності споживачів електричного струму, кількості монтажних точок (вимикачі, розетки), застосування системи захисту електропроводки.

Види електропроводки

Електропроводка може бути відкритою та прихованою. У першому випадку монтаж ведеться по поверхні стін та стель, а в другому – у спеціальних порожнинах та каналах плит, під штукатуркою. Прихована проводка може бути постійною, або замінної – з можливістю заміни проводів без порушення цілісності будівельних конструкцій, оздоблення.

Набір інструменту для монтажу електропроводки

Прихована проводка – один з найпопулярніших способів укладання кабелю. Нижче перерахований інструмент, який використовується при даному виді монтажу:

  • електричний перфоратор;
  • набір сверел;
  • свердла-коронки;
  • набір викруток;
  • молоток;
  • ніж;
  • плоскогубці;
  • кусачки;
  • викрутка-індикатор;
  • мультиметр.

Розмітка електропроводки

Незалежно від обраного способу прокладки наступним етапом робіт є розмітка. Виконується вона з використанням крейди, маркера, або інших засобів, за допомогою яких можна відзначити розташування розеток, світильників, вимикачів, розгалужувальних коробок, щитів. Далі відзначаються місця проходження кабелів, проводів.

Електричний кабель

В одному каналі не рекомендується прокладати дроти різних мереж, наприклад, телефонний, виту пару, коаксіальний кабель та електрокабель через можливі перешкоди. Також не слід прокладати проводи у безпосередній близькості від радіаторів опалення, димоходів та т.д. Поруч з проводкою не повинно бути газо- та водопроводу, але, якщо цього уникнути не вдається, необхідно захистити дроти за допомогою труб, або коробів.

Місця з'єднань електропроводки повинні бути доступні для перевірки. При цьому винятками є:

  • кабельні з'єднання в землі;
  • загерметизовані з'єднання;
  • з'єднання холодних кінців систем підігріву підлоги.

Скрізь, де можливо, для з'єднань необхідно використовувати розгалужувальні коробки. Провід та коробки розгалуження потрібно розташовувати горизонтально, на відстані 10-20 см від стелі.

Прискорити розмічальні роботи можна за допомогою спеціальної рулетки. Капроновий шнур, що знаходиться всередині неї просякнутий барвником. Для того, щоб нанести на стіну лінію, необхідно розташувати шнур між двома точками та відтягнути його від стіни – на ній відіб'ється рівна лінія. Дотримання цих правил дозволить Вам правильно та безпечно встановити електропроводку своїми руками.

Назад в: Електроживлення, Електрика 14-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті