+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

VoIP-телефонія для «чайників»: огляд базових термінів

 VoIP-телефонія для «чайників»: огляд базових термінів

Дана стаття містить короткий огляд, про те, що таке VoIP-телефонія для «чайників», налаштування, склад системи та огляд базових термінів. Принцип дії VoIP-телефонії заснований на трансляції мовного потоку, між абонентами, за допомогою мереж Інтернет. VoIP-технологія є передовим на сьогоднішній день системою контролю, яка дозволяє регулювати та економити грошові кошти. Цю економію можна досягти за рахунок правильного вибору найбільш дешевого маршруту дзвінка. Для справної та безперебійної роботи системи необхідно провести налаштування VoIP.

Ключові терміни

Для того, щоб зрозуміти, як функціонує VoIP-система та правильно її налаштувати, потрібно вивчити базові параметри та терміни.

«Голосовий канал» – це частина телефонної лінії, яка передає звук. Він здатний передавати звук в діапазоні частот 300-3400Гц.

«Голосовий модем» – це модем, для програмованого доступу до голосовому каналу. Програмне забезпечення модему управляє роботою з'єднання, а також управляє звуком на лінії. Сучасні модеми мають здатність передавати паралельно голос та дані. Цю групу модемів називають Simultaneous Voice and Data (SVD). Вони здатні визначити номер абонента клієнта, проводити автоматичну розсилку мовних повідомлень, використовувати автовідповідач.

«Комутація пакетів» – принцип цифрового зв'язку, заснований комутації окремих пакетів. Причому кожен проміжний вузол сортує пакети по поруч вартим, проміжним вузлам – тобто пакети доходять до кінцевого вузла різними шляхами. Вони можуть доставлятися порівняно довго та в різноманітному порядку.

«Багатоадресна розсилка пакетів» – можливість передачі інформації відразу декільком вузлам.

«Передвідповідний стан» – стан лінії при вхідному, але не прийнятому дзвінку.

«Сигнальна одиниця» – аналог поняття «пакет», одиниця інформації.

«Цифрова Абонентська Лінія» (xDSL) – модемна технологія, що дозволяє перетворювати аналогові сигнали стандартної телефонної лінії у цифровий потік даних.

«Адаптивна Диференціальна сигнал PCM» (ADPCM) – метод трансформації аналогового сигналу в цифровий потік (32кбіт/сек).

VoIP-пристрої та підключення

VoIP-пристрої дають можливість передавати голосові сигнали у рамках IP-пакетів. Вони коммутіруют звичайні телефонні мережі з IP-мережами, тим самим дозволяють передавати голос по Інтернету. VoIP-шлюзи надають поєднання аналогових телефонних ліній та Інтернет-провайдерів за допомогою Internet. Вони дозволяють реалізувати унікальні рішення підключення існуючого телефонного обладнання до глобальної мережі. Також вони пропонують IP передачу даних понад високошвидкісних широкосмугових ліній модемів або xDSL-пристроїв. Для під'єднання VoIP-шлюзу до кабельного або xDSL модему служить інтерфейс Ethernet.

VoIP шлюзи

Для підключення телефонів та факсів шлюзи мають спеціалізовані порти. Деякі VoIP-пристрої поєднуються зі стандартом MGCP. Можливість «управління дзвінками» використовується для маршрутизації IP-адрес хто телефонує з телефонними номерами абонентів.

Для роботи, що вимагає частої зв'язки із зарубіжними партнерами, використання VoIP-технології багаторазово зменшить витрати на міжнародний зв'язок та забезпечить істотну економію.

Отже, підсумовуючи вищесказане, можна сказати, що для успішної та безперебійної роботи VoIP-пристроїв необхідне правильне налаштування, яке бажано довірити професіоналам.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 17-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Навіщо потрібна організація IP-телефонії в музеї?
Навіщо потрібна організація IP-телефонії в музеї?

Звичайно, музеї – це не колл-центри, де на телефонії базується вся робота підприємства. Однак і тут без стаціонарного телефонного зв'язку не...

Дешеві дзвінки: переваги IP-телефонії
Дешеві дзвінки: переваги IP-телефонії

IP-телефонія є комплексом комунікаційних потоків, які забезпечують передачу даних за допомогою мережі Інтернет , або інших комунікаційних...

Організація IP-телефонії для автомобільної стоянки
Організація IP-телефонії для автомобільної стоянки

На платних автомобільних стоянках та паркінгах сьогодні повним ходом йде процес автоматизації послуг. Для того, щоб практично повністю...

Всі статті