Каталог
+380Показати номер

Норми заземлення та використання ППЕ

Норми заземлення та використання ППЕ

Дана стаття допоможе дізнатися які норми заземлення регламентуються «Правилами пристроїв електроустановок (ППЕ)». Частини електроустановок, які не знаходяться під дією електричної напруги можуть при аварії потрапити під напругу. Наприклад: корпуси, освітлювальна арматура, кожухи трансформаторів, приводи електричних пристроїв, каркаси щитів керування та розподільних шаф, вторинні обмотки трансформаторів, сталеві труби електропроводки тощо.

Пристрої заземлення діють тільки при порушенні ізоляції електричних агрегатів. Способи виконання заземлення перебувають у прямій залежності від напруги електричної установки та постачальної мережі.

Використання ППЕ при виборі опору

Порушення ППЕ на об'єкті може призвести до ураження електрострумом для працюючих у цьому місці людей. Виконане, згідно ППЕ, захисне заземлення електроустановок, дозволяє безпечно торкатися до частин пошкоджених електроприладів. Опір заземлюючого пристрою залежить від характеристик електроустановки, при різних значеннях напруги його приймають виходячи з нормативів, позначених в ППЕ.

Виготовлення заземлення згідно з ППЕ

Для виготовлення заземлюючих пристроїв, бажано використовувати такі природні заземлювачі, як: металеві труби (водопровідні та інші), що знаходяться в землі без ізоляційного шару (крім труб для горючих рідин), металеві елементи будівельних конструкцій, шпунти, занурені в землю, оболонки кабелів, виконані зі свинцю і так далі.

Стрижень зі сталі

Спеціальні конструкції штучних заземлювачів виробляють з вертикально вбитих у землю стрижнів зі сталі, з'єднаних методом зварювання при посередництві сталевих смуг, приварених до верхніх частин стрижнів. Елементи електричної установки, що підлягають заземленню, треба з'єднувати з заземлюючою магістраллю, або заземлювачем за допомогою окремого елемента. Всі заземлюючі частини ні в якому разі не можна підключати послідовно до заземлюючих магістралей. З'єднання заземлюючих елементів до електроустановки роблять за допомогою зварювання, або болтів.

Загалом, при побудові заземлення, необхідно слідувати нормам ППЕ, як документа, що обумовлює будову заземлення. Якісний монтаж заземлення можна виконати і самому, але, все ж ми наполегливо рекомендуємо звертатися до сертифікованих фахівців з досвідом монтажу.

Назад в: Заземлення, Електрика 22-11-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті