+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Обладнання та засоби охоронно пожежної сигналізації

Обладнання та засоби охоронно пожежної сигналізації

Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) – є складним комплексом технічного обладнання, службовця для виявлення виникнення пожежі та несанкціонованого доступу на територію, що охороняється. Для більшої ефективності ОПС об'єднують в комплекс, який складається з систем безпеки та інженерно-технічних споруд, що дозволяють забезпечити достовірною інформацією системи пожежогасіння, оповіщення, димовидалення, контролю проходу та інші.

З'єднання пожежної та охоронної сигналізації в єдиний комплекс відбувається на рівні централізованого управління. При цьому ці системи управляються автономними постами управління, що зберігають свою незалежність у складі загальної системи сигналізації.

Залежно від виконуваних завдань, у складі сигналізації може складатися устаткування трьох основних категорій:

  • система пожежної сигналізації призначається для своєчасного виявлення місця спалаху та генерації сигналів для систем сповіщення про пожежу, й включення установок автоматичного пожежогасіння, димовидалення;
  • система охоронної сигналізації реалізує завдання оповіщення співробітників служби охорони про факт, або спроби проникнення сторонніх на об'єкт охорони з фіксуванням дати, часу й місця події порушення;
  • для оповіщення про нештатну ситуацію на об'єкті в обладнання охоронно-пожежної сигналізації включені сповіщувачі. Вони відрізняються типом контрольованих параметрів, принципом функціонування чутливого елемента, способами передачі сигналу тривоги на централізований пульт управління.

Обладнання для побудови ОПВ

За принципами формування сигналу про проникнення в охоронну зону, або загоряння сповіщувачі сигналізації діляться на: активні та пасивні.

Широко поширені такі типи охоронних сповіщувачів, як: пасивні інфрачервоні, датчики розбиття скла, магнитоконтактні датчики, периметральні датчики, а також комбіновані активні сповіщувачі.

Датчики охоронно-пожежної сигналізації

У системах пожежної сигналізації використовують такі засоби охоронно-пожежної сигналізації:

  • димові, 
  • теплові, 
  • іонізаційні, 
  • світлові,
  • комбіновані 
  • ручні сповіщувачі.

Для обробки одержуваних сигналів в охоронно-пожежної сигналізації використовуються різні типи контрольного обладнання: контрольні панелі, центральні станції, приймально-контрольні прилади. Ця апаратна частина володіє різною інформаційної ємністю – числом шлейфів сигналізації, ступенем функцій оповіщення та управління.

Все обладнання охоронно-пожежної сигналізації повинно бути забезпечено безперебійним електроживленням. Згідно державним нормам пожежної безпеки, сигналізація повинна функціонувати у разі зникнення електроживлення на об'єкті не менше доби в черговому режимі та до 3-х годин у тривожному режимі. Тому, для проходження цій вимозі, сигналізація повинна мати джерела запасного електроживлення.

На даний час виробничі підприємства, торгові, освітні та фінансові установи не обходяться без охоронно-пожежної сигналізації. Сучасні охоронні системи покликані забезпечити захист будинків та територій від будь-якої небезпеки.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 24-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Дивіться також
Чи потрібна перевірка працездатності пожежної сигналізації?
Чи потрібна перевірка працездатності пожежної сигналізації?

Система пожежної сигналізації – це складний комплекс технічних пристроїв та обладнання. Вона створена для запобігання пожежам та повинна...

Пожежна сигналізація: принцип роботи та монтаж АПС
Пожежна сигналізація: принцип роботи та монтаж АПС

Система пожежної сигналізації (ПС) визначає загоряння, яке може привести до горіння майна, та своєчасно зреагувати на нього. Використовуючи...

Пристрій пожежної сигналізації: види та обладнання
Пристрій пожежної сигналізації: види та обладнання

Безаварійна робота пожежної сигналізації на сьогоднішній день є ключовим елементом в безпеці будь-якого бізнесу. Пожежні системи...

Всі статті