+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Обладнання оповіщення: види та призначення

Обладнання оповіщення: види та призначення

Нині досить часто можна почути словосполучення «устаткування оповіщення». Що це таке, для чого воно потрібно та яке обладнання необхідно для побудови системи звукового оповіщення? У цій статті ми постараємося дати відповіді на ці та інші питання.

Призначення системи оповіщення

Насамперед, функція звукового оповіщення – подача інформації. Це може бути рекламно-розважальна інформація, відтворення фонової музики, гучний зв'язок на вокзалах. Але найважливішою задачею таких систем – це інформування людей про виникнення небезпечної ситуації. Сучасні системи також можуть брати захисні заходи та управляти евакуацією людей в автоматичному режимі.

Обладнання оповіщення

Присутність системи звукового оповіщення на багатьох об'єктах – це не просто технологічна складова, її обов'язкова установка визначена нормативно-законодавчими документами. В даний час новий міжнародний стандарт, що регламентує застосування систем оповіщення називається EN 54-16.

Устаткування для систем оповіщення

Система оповіщення являє собою автоматизовану систему, що реагує на сигнали датчиків та виробляє автоматичне оповіщення по всій території об'єкта. Крім того, наприклад, пожежний датчик може не тільки ініціювати включення сирени або системи текстових повідомлень, а й активувати автоматичну систему пожежогасіння.

Зазвичай система оповіщення включає в себе наступне обладнання:

  • джерела сигналу (мікрофонно-пейджингові станції);
  • управляє обладнання (сервери з відповідним ПО, маршрутизатори, блоки управління);
  • трансляційне обладнання (гучномовці, підсилювачі, мікшери, сирени);
  • комутуюче обладнання (кабель, дроти).

Транслювання аудіообладнання підрозділяється на пристрої, що виробляє музичну та мовну передачу, а також устаткування для оповіщення про нештатних ситуаціях. Окремі компоненти можуть бути структурно об'єднаними, як наприклад, обладнання управління може являти собою єдиний блок з інтегрованим підсилювачем, цифровим магнітофоном та контролером сигналів. Або ж різні пристрої, що мають кожен свою функцію, об'єднані в одну стійку. Перевага таких конфігурацій обладнання є можливостю створення найбільш гнучких систем, що підкоряються вимогам замовника.

На вітчизняному ринку є безліч різного устаткування для систем оповіщення, здатних задовольнити найрізноманітніші вимоги до надійності, можливостям управління, багатоканального мовлення та якості звуку. На жаль, в даний час вітчизняне обладнання для мовного сповіщення сильно відстає по відношенню до імпортних аналогів.

Назад в: Оповіщення, Телекомунікації 27-06-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи
Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи

У системах оповіщення усередині будівель та споруд часто застосовуються стельові гучномовці оповіщення. Маючи достатньо великий кут розкриття...

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління...

Всі статті