+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки

Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки

Системи контролю й керування доступом (СКУД) необхідні для автоматичного аналізу та пропуску осіб, які мають право проходу на об'єкт та блокування тих, які таким правом не володіють. Ці системи дають можливість контролювати ситуацію та тим самим забезпечити безпеку відвідувачів та працівників, а також збереження інформації та матеріальних цінностей. СКУД – це не тільки апаратно-програмний комплекс, але й організація обліку робочого часу та контроль пересування персоналу.

Щоб вибрати обладнання для контролю доступу, насамперед, потрібно розібратися, як воно працює та де його краще використовувати. На ці питання ми постараємося дати відповідь у цій статті.

При побудові системи рекомендується використовувати обладнання СКУД одного виробника, це дозволить вирішити безліч питань ще на етапі проектування, наприклад: сумісність зчитувача та контролера, оновлення програмного забезпечення, підключення додаткових пристроїв тощо.

Електронні ключі

Насамперед, головним принципом роботи системи є ідентифікація користувачів, тобто має бути певний ознака, або пристрій, що дозволяє визначити приналежність людини до «своїх», або «чужим». Такими пристроями можуть бути картки безконтактні, або магнітні, радіо-брелки. У системах контролю доступу інформація ідентифікатора шифрується унікальним кодом, ставляться у відповідність дані про права доступу користувача та наносяться на носій: карту, або брелок.

Електронні ключі

На даний час широко використовуються такі види електронних ключів, як: радіочастотні безконтактні карти, магнітні картки, штрих-кодові карти, карти Виганда, ключі-брелоки з вбудованим чіпом.

Зчитувачі

При вході на об'єкт обов'язково повинна бути обладнана так звана точка проходу. Вона являє собою бар'єр, або турнікет з контрольованим входом та виходом. Також система та повинна бути оснащена пристроєм зчитування інформації з електронного ключа, для пересилання цих даних на контролер управління. Як правило, встановлення зчитувача проводиться поруч з точкою проходу.

Зчитувач

Контроллери

Центральним вузлом у системі контролю доступу є контролер СКУД – пристрій, щопризначаються для прийому даних від датчиків зчитування, систематизації та прийняття рішення про дозвіл допуску власника ідентифікатора, а також управління виконуючими пристроями.

Контролери підрозділяються на три типи:

  • автономний – призначений для управління однією точкою проходу (вони мають на увазі обслуговування невеликого числа відвідувачів, приблизно до п'ятисот абонентів);
  • мережевий (або централізований) – контрольований комп'ютером з встановленими спеціальним ПО (ці контролери дозволяють будувати СКУД з можливостями складання звітів, графіків проходу тощо);
  • комбінований – суміщає в собі набір функціоналу, притаманного двом попереднім видам (тобто, якщо втрачається зв'язок з керуючим ПК, то контролер може працювати, як автономний пристрій).

Перед керівником підприємства, або особи, яка відповідає за побудову управлінської системи, часто стоїть питання: що ж вибрати? Проста система може дозволити дозволити, або обмежити доступ працівникам підприємства, а також припинити появу небажаних відвідувачів на об'єкті.

Контроллер СКУД

Більш складна та дорожча система, крім управління доступом, може регулювати індивідуально для кожного графік відвідування робочого місця, виводити звіти проходів по об'єкту в будь-якому часовому проміжку.

Комплексні системи дають можливість вирішувати питання не тільки дисципліни та безпеки співробітників, але й автоматизувати бухгалтерський та кадровий облік.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 20-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Виконавчі пристрої систем управління доступом
Виконавчі пристрої систем управління доступом

Системою контролю та управління доступом (СКУД) називається комплекс технічних та програмно-апаратних засобів, призначених для запобігання...

Карти доступу: загальні характеристики та технічні можливості
Карти доступу: загальні характеристики та технічні можливості

Системи контролю доступу на основі пластикових безконтактних proximity карт досить широко застосовуються в різного роду підприємствах та...

Схема підключення домофона: монтаж своїми руками
Схема підключення домофона: монтаж своїми руками

Монтаж домофона своїми руками досить нескладна справа для людини, що володіє деякими знаннями в області електротехніки. Потрібно просто...

Всі статті