+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Локальні комп'ютерні мережі: організація та налаштування

Локальні комп'ютерні мережі: організація та налаштування

Локальні комп'ютерні мережі – це системи, які пов'язують групу персональних комп'ютерів для можливості спільного використання інформаційних даних та ресурсів. Як правило, їх організовують в офісах, шкільних класах, невеликих підприємствах. До найбільш явних переваг використання такої системи відносять: 

  • кожен ПК може служити як джерелом, так і адресатом даних;
  • простота організації;
  • легкість в адмініструванні та управлінні;
  • ефективне формування ресурсів інформації.

При проектуванні комп'ютерної мережі потрібно враховувати такі фактори, як кількість користувачів, необхідну топологію, наявне обладнання.

Налаштування комп'ютерної мережі

Для можливості підключення двох ПК до інтернету за допомогою мережі, необхідною умовою буде наявність встановленої зв'язку з інтернетом хоча б одного з них. Таким чином, якщо комп'ютери об'єднані мережею, обидва з них зможуть вийти в інтернет.

Для з'єднання двох ПК між собою та до інтернету за допомогою мережевого моста використовують виту пару та додаткову мережеву карту. При подібному підключенні комп'ютери повинні знаходитися в одній робочій групі та з різними іменами.

Створити мережу для більшої кількості комп'ютерів можна за допомогою комутаторів. Кожен компонент з'єднується з комутатором через виту пару.

Комутатор

Для з'єднання двадцяти й більше комп'ютерів через центральний ПК-сервер створюється мережа з центральним комп'ютером-сервером, який служить свічем. Дану систему використовують у великих офісах та корпоративних організаціях.

Завдяки правильному вибору структури локальної мережі, значно підвищується швидкість та функціональність системи. При цьому скорочуються витрати на її створення та обслуговування надалі.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 29-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Сфери застосування комп'ютерних мереж
Сфери застосування комп'ютерних мереж

Сфери застосування комп'ютерних мереж сьогодні надзвичайно широкі: від невеликої квартири до великого заводу. Як стверджує статистика, від 15...

Як забезпечити безпеку бездротових мереж?
Як забезпечити безпеку бездротових мереж?

Бездротові мережі сьогодні є зручним та доступним способом передачі даних. Однак, як і будь-які інші мережі, вони не захищені від чужого впливу...

Навіщо потрібна прокладання СКС в навчальних закладах?
Навіщо потрібна прокладання СКС в навчальних закладах?

Школа майбутнього – це віртуальні дошки та персональні планшети, які замінять учням підручники та зошити. Таке, по крайній мірі, ймовірне...

Всі статті